Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rezydencja z Atrium projektu Exterio. Ruszyła budowa imponującej inwestycji

Mat. prasowe

Rozpoczęła się budowa zaprojektowanej przez warszawską pracownię Exterio ekskluzywnej „Rezydencji z Atrium”. Inwestycja realizowana w północno-zachodniej Polsce jest imponującym pod względem wielkości przedsięwzięciem. Dom o powierzchni 1053 m kw powstaje na 30-hektarowej działce.

Rezydencja z Atrium. Proj. Exterio
Rezydencja z Atrium. Proj. Exterio
Wiz. mat. prasowe

Inwestycję tworzyć będzie posiadłość obejmująca 30-hektarową działkę i luksusowy dom o powierzchni 1053 m kw. Aby wyobrazić sobie skalę inwestycji należy wspomnieć, że od wjazdu na posesję rezydencję będzie dzieliło aż pół kilometra. Położona w północno-zachodniej Polsce, z dala od głównej ulicy, na niewielkim pagórku i otoczona naturalnym drzewostanem, zapewniać ma mieszkańcom poczucie prywatności i pozwalać cieszyć się pięknym widokiem na okolicę.

Dochodząca do domu wewnętrzna droga będzie się przed nim rozdwajać prowadząc na różne poziomy: dolny - mieszczący garaże oraz górny - przy portalu wejściowym, znajdującym się pod szerokim podcieniem, który pozwoli na wygodny podjazd samochodem pod same drzwi.

Usytuowanie budynku na wzniesieniu pozwoliło nam zaplanować funkcje domu na wielu poziomach, zacierając jednocześnie standardowy podział na kondygnacje

mówi architekt Marcin Klukowski, współwłaściciel Exterio.

Na rzucie budynek przybiera kształt litery C. W jej ramionach architekci zaprojektowali duże atrium z bujną zielenią, stąd nazwa rezydencji. Pomieszczenia otaczające atrium będą otwierały się na nie poprzez panoramiczne przeszklenia, wprowadzając do swoich wnętrz naturalne światło. Również w centralnej części budynku usytuowano dwukondygnacyjny hol z monumentalnymi, wachlarzowymi schodami, rozchodzącymi się do wnętrz w różnych częściach domu.

W jednym skrzydle rezydencji znajdą się pomieszczenia dzienne z jadalnią, salonem i otwartą kuchnią, rozmieszczone na kilku kaskadowo połączonych poziomach. Zadaszony taras, otoczony płytkimi zbiornikami wodnymi, tworzyć ma naturalne poszerzenie przestrzeni salonu. Tak powstało miejsce do odpoczynku na świeżym powietrzu - z szumem wody i jego przyjemnym chłodem w upalne dni oraz ogniem w palenisku podczas długich wieczorów. 

W drugim skrzydle, schodząc pół poziomu niżej, dostaniemy się do strefy relaksu - przestrzeni otwartej na ogród oraz siłowni z sauną i jacuzzi. Zadaszenia tarasów nad częścią rekreacyjną i dzienną łączą się ze sobą, tworząc wygodne przestrzenie, osłonięte przed nadmiernym słońcem lub deszczem.

Na piętrze zaprojektowano przestronną strefę nocną z sypialniami, salonem kąpielowym, garderobami oraz pralnię dla wieloosobowej rodziny. Kondygnacja podziemna kryje natomiast miejsca parkingowe z przeszkleniami wychodzącymi na sąsiedni las.

Dachy nad parterem zostały zaprojektowane jako powierzchnie biologicznie czynne, porośnięte zielenią, harmonijnie współgrając z otaczającą naturą. - To miejsce zapewni komfort jego mieszkańcom i będzie integrować się z przyrodą, tworząc wyjątkowe środowisko do życia - dodaje arch. Marcin Klukowski. 

Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem pracowni Exterio i odpowiedzialnej za projekt wnętrz Hola Design, należących do Grupy Hola.

    Więcej o:

Skomentuj:

Rezydencja z Atrium projektu Exterio. Ruszyła budowa imponującej inwestycji