Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Robert Konieczny dołączył do Académie d'architecture. Olbrzymi sukces polskiego architekta!

Redakcja Pressland/WG

12 września w Paryżu odbyła się ceremonia przyjęcia Roberta Koniecznego do grona zagranicznych członków Francuskiej Akademii Architektury. Uroczystość poprzedzona była wykładem, w którym opowiedział o najważniejszych projektach swojej pracowni KWK Promes.

Robert Konieczny  podczas ceremoni przyjęcia do grona zagranicznych członków Francuskiej Akademii Architektury..
Robert Konieczny podczas ceremoni przyjęcia do grona zagranicznych członków Francuskiej Akademii Architektury..
Fot. mat. KWK Promes

Na temat odważnych realizacji Koniecznego jest głośno na całym świecie – projekty KWK Promes są publikowane w najbardziej cenionych magazynach oraz portalach architektonicznych. Architekt jest również laureatem licznych nagród. Magazyn Wallpaper wybrał jego dom w Brennej, czyli Arkę Koniecznego, najlepszym domem świata w 2017 roku. Szczecińskie muzeum Centrum Dialogu Przełomy zdobyło tytuł World Building of the Year 2016. Natomiast jego najnowsza realizacja – Dom Kwadrantowy została doceniona aż dwiema nagrodami Architizer A+ Awards.

Chociaż cały świat zachwyca się projektami KWK Promes, w Polsce Robert Konieczny nie ma łatwo. Chyba nie ma drugiego architekta, który budzi tak skrajne emocje w swoim środowisku.  W niedawno rozstrzygniętym konkursie na koncepcję Muzeum Powstania Wielkopolskiego projekt KWK Promes zajął... ostatnie miejsce. Werdykt jury wywołał burze wśród internautów.  I chociaż prominentne osoby w polskiej branży architektonicznej mówią o Koniecznym, że to "moda, która szybko przeminie", architekt został właśnie członkiem Francuskiej Akademii Architektury - jednej z najważniejszych instytucji w Europie zajmujących się upowszechnianiem wiedzy na temat architektury i urbanistyki. Członkami Académie d'architecture są zarówno członkowie tytularni (mogą być nimi wyłącznie obywatele Francji), jak i wybitne osobistości z dziedziny architektury. Są nimi m.in. Tadao ANDO, Santiago CALATRAVA, Norman FOSTER, Massimiliano FUKSAS, Jacques HERZOG, Fumihiko MAKI, Pierre de MEURON, Ieoh Ming PEI, Renzo PIANO, Richard ROGERS czy Alvaro SIZA.

 

Robert Konieczny  podczas ceremoni przyjęcia do grona zagranicznych członków Francuskiej Akademii Architektury..
Wykład Roberta Koniecznego we Francuskiej Akademii Architektury.
Fot. mat. KWK Promes

Kiedy zaczynałem przygodę z architekturą i KWK Promes dopiero powstawało, miałem świadomość, że oczy architektonicznego świata nie są zwrócone na Polskę. Jednak postanowiłem sobie, że chcę się ścigać z całym światem, nawet jeśli ten świat o tym nie wie, bo jeżeli chcę do czegoś dojść i coś osiągnąć muszę się mierzyć z najlepszymi. Dzisiaj jest to dla mnie ogromna radość i zaszczyt, że mogłem dołączyć do grona takich architektów, o których kiedyś się uczyłem i patrzyłem na ich projekty z podziwem

poweidział Robert Konieczny rozpoczynając wykład na Académie d'architecture w Paryżu.

"

 

Robertowi Koniecznemu gratulujemy olbrzymiego sukcesu i życzymy, żeby tu w Polsce było łatwiej!

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Robert Konieczny dołączył do Académie d'architecture. Olbrzymi sukces polskiego architekta!