Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ruchoma elewacja Apartamentów przy Warzelni w Browarach Warszawskich. Miedziany kolor nawiązuje do tradycji tego miejsca

Mat. prasowe/red. WG

Już widać pierwszą ścianę elewacji Apartamentów przy Warzelni w Browarach Warszawskich - apartamentowca zaprojektowanego przez pracownię JEMS Architekci. Elewacja w kolorze miedzi, wykonana zostanie docelowo z 3000 ruchomych paneli. Będzie więc ciągle zmieniać swój kształt.

Apartamenty przy Warzelni - ruchoma elewacja.
Apartamenty przy Warzelni - ruchoma elewacja.
Fot. Rafał Tomczyk

Apartamenty przy Warzelni to apartamentowiec na terenie Browarów Warszawskich, wznoszący się blisko 30 metrów nad ulicą Krochmalną. Podobnie jak cały kompleks Browarów Warszawskich, flagowej inwestycji Echo Investment, również i ten obiekt zaprojektowała pracownia JEMS Architekci

Apartamenty przy Warzelni - miedziana, ruchoma elewacja

Budynek Apartamentów przy Warzelni jest mocnym akcentem, wybijającym się na tle zabudowy kompleksu. Gotowa jest już pierwsza ściana elewacji, od strony południowej a kolejne są sukcesywnie realizowane. Trzeba przyznać - elewacja robi wrażenie. Wykonana została z ruchomych paneli. Mieszkańcy zmieniając ich położenie, nieustannie będą wpływać na jej kształt. Miedziany kolor nie tylko współgra z otoczeniem, ale nawiązuje do piwowarskich tradycji tego miejsca.

 Sąsiedztwo historycznych zabudowań stało się inspiracją dla architektów, którzy bryłą powstającego apartamentowca nawiązują do stojącego w tym miejscu wcześniej budynku Słodowni, w której w XIX wieku wyspecjalizowani piwowarzy czuwali nad procesem kiełkowania ziaren jęczmienia. Apartamenty wspólnie z Warzelnią oraz największym z placów, czyli Rynkiem Warzelni już niedługo staną się jednym z najciekawszych miejsc na warszawskiej Woli.

Zobacz także: Pięć nowych miejskich placów na terenie Browarów Warszawskich>>

Do budowy Apartamentów przy Warzelni wykorzystaliśmy materiały w charakterystycznym miedzianym kolorze. Sama fasada to aż 4110 mkw. powierzchni. Co ciekawe, dzięki zastosowaniu ruchomych elementów będzie mogła ciągle zmieniać swój kształt. Wpływ na to będą mieli mieszkańcy, którzy wybrali Apartamenty przy Warzelni. Zamontowaliśmy już ponad 1200 ruchomych paneli, a  docelowo będzie ich blisko 3000.

mówi Michał Gerwat, dyrektor projektu Browary Warszawskie
Apartamenty przy Warzelni w Browarach Warszawskich - montaż elewacji
Apartamenty przy Warzelni w Browarach Warszawskich - montaż elewacji
Fot. Rafał Tomczyk

Reprezentacyjne hole wejściowe oraz elegancka recepcja ze strefą wypoczynku znajdą się od ulicy Krochmalnej. Do dyspozycji mieszkańców przez całą dobę dostępny będzie concierge. Na dwóch najwyższych kondygnacjach budynku znajdą się cztery dwupoziomowe penthouse'y .

Na parterze Apartamentów przy Warzelni powstają lokale gastronomiczne i usługowe,  które będą częścią tworzącej się tu Dzielnicy Spotkań i Smaków.  Będzie tu m.in. butikowa cukiernia Deseo Patisserie & Chocolaterie i Badyle Concept Store - połączenie kwiaciarni, galerii sztuki i kawiarenki.

Pierwsi mieszkańcy Apartamentów przy Warzelni będą mogli odebrać klucze już na przełomie września i października.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Ruchoma elewacja Apartamentów przy Warzelni w Browarach Warszawskich. Miedziany kolor nawiązuje do tradycji tego miejsca