Rusza kolejny etap inwestycji Wieża Jeżyce w Poznaniu
Rozpoczęto realizację kolejnego etapu inwestycji Wieża Jeżyce w Poznaniu. Nowa faza projektu powstaje na poprzemysłowym obszarze dawnej fabryki Apator-Powogaz i w miejscu, w którym przez lata wytwarzano wodomierze. Tym razem Archicom odda do użytku prawie 200 mieszkań o łącznej powierzchni 11,5 tys. mkw. Lokale będą gotowe do odbioru w połowie 2028 roku, a ich sprzedaż oficjalnie już się rozpoczęła.

W najnowszym etapie powstaną funkcjonalne mieszkania: od przestronnych kawalerek po 5-pokojowe apartamenty. Najmniejsze z nich zaoferują 31 mkw. powierzchni, a najbardziej okazałe osiągną około 114 mkw. Najnowszy, IV etap Wieży Jeżyce, został zaprojektowany przez renomowane studio architektoniczne MAARTE.
Przyszli mieszkańcy będą mieli możliwość podziwiania z okien i balkonów widoków na plac miejski oraz stojącą w jego centralnym punkcie zrewitalizowaną wieżę ciśnień. Strzelisty, ponad 40-metrowy obiekt, przeszedł gruntowną modernizację i jest obecnie najbardziej rozpoznawalnym symbolem poznańskich Jeżyc.



Nasza rewitalizacja poprzemysłowego obszaru to najlepiej sprzedająca się inwestycja na Jeżycach. Zapewnia nie tylko przestrzenie dobrego życia, ale również liczne usługi, gastronomię oraz strefy do relaksu, rekreacji i organizacji wydarzeń kulturalno-społecznych. Najnowszy etap to przede wszystkim dbałość o detale oraz tereny wspólne sprzyjające budowaniu sąsiedzkich relacji jak również integracji wszystkich okolicznych mieszkańców.


Położenie blisko centrum Poznania zapewnia szybki dostęp do kluczowych punktów miasta – w tym Jeziora Rusałka, Rynku Jeżyckiego, Kina Rialto czy Parku Sołackiego, a także licznych lokali gastronomicznych i usługowych. Dobrą komunikację z pozostałymi częściami miasta gwarantuje rozbudowana sieć tramwajowa i autobusowa. Nowoczesny projekt w modnej dzielnicy łączy współczesną architekturę z integracją miejskiego dziedzictwa.
W zrealizowanych dotychczas dwóch pierwszych etapach powstało blisko 500 komfortowych mieszkań, a trzeci – obejmujący 270 lokali – jest na finiszu budowy. Mieszkańcy Wieży Jeżyce mają do dyspozycji liczne udogodnienia, z których można korzystać zarówno w mieszkaniach, jak i częściach wspólnych. Instalacje smart home ułatwiają zarządzanie na odległość domowymi urządzeniami, drzwiami wejściowymi oraz oświetleniem, a dedykowana aplikacja umożliwia wygodne, bezdotykowe korzystanie z klatek schodowych, wind i garaży.
- Więcej o:
![Proste Kąty w Krakowie. Proj. Kubatura Proste Kąty w Krakowie. Proj. Kubatura]()
Proste Kąty. Najnowszy projekt krakowskiej pracowni Kubatura
![Bulwar Północny we Wrocławiu Bulwar Północny we Wrocławiu]()
Bulwar Północny we Wrocławiu rośnie nad Odrą. Maćków Pracownia Projektowa projektuje nową nadrzeczną dzielnicę
![Warszawska Wytwórnia Energii. Proj. FOROOM Warszawska Wytwórnia Energii. Proj. FOROOM]()
Warszawska Wytwórnia Energii - jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie i architektonicznie obiektów infrastrukturalnych w Europie
![Budynek Dyrekcji Naczelnej Huty o urozmaiconej fasadzie, z obfitym użyciem cegły klinkierowej, jest najlepiej zachowanym przykładem stylu art déco w Stalowej Woli. Budynek Dyrekcji Naczelnej Huty o urozmaiconej fasadzie, z obfitym użyciem cegły klinkierowej, jest najlepiej zachowanym przykładem stylu art déco w Stalowej Woli.]()
Architektura art déco w Stalowej Woli. Miasto zbudowane od podstaw w latach 30. XX w.
![Dom dla Młodych Mam i Ich Dzieci na Ursynowie. Proj. WXCA Dom dla Młodych Mam i Ich Dzieci na Ursynowie. Proj. WXCA]()
Dom dla Młodych Mam i Ich Dzieci przy ul. Puchalskiej 35 na warszawskim Ursynowie. Architektura, która wspiera powstawanie wspólnot
![Ratujmy mozaikę w Kowarach! Ratujmy mozaikę w Kowarach!]()
Trwa walka o uratowanie mozaiki w Kowarach. Ruszyła zbiórka na renowację wyjątkowego dzieła
![Transform. Proj. Przemek Olczyk, Mobius Architekci Transform. Proj. Przemek Olczyk, Mobius Architekci]()
Transform - dom nad Bałtykiem projektu Mobius Architekci. Bryła w ruchu
![Mozaika Józefa Hałasa przy ul. Podwale we Wrocławiu Mozaika Józefa Hałasa przy ul. Podwale we Wrocławiu]()
Mozaiki Józefa Hałasa przy ul. Podwale we Wrocławiu – odzyskane dzieła modernizmu









