Partnerzy

Aktualności

Architektura na świecie

Architektura w Polsce

Wywiady

Ikony architektury

Projekty i realizacje

Startuje IV edycja konkursu Jawor-Parkiet Design Awards

mat. prasowe

Już po raz czwarty Producent Podłóg Drewnianych Jawor-Parkiet zaprasza wszystkich architektów, projektantów i studentów kierunków architektonicznych do wzięcia udziału w konkursie Jawor-Parkiet Design Awards. Projekty będzie można zgłaszać już od 4 kwietnia 2022 r. Jak co roku, do zdobycia są nie tylko nagrody finansowe, ale też wspólna, odkrywcza podróż – tym razem do Wiednia!

Startuje IV edycja konkursu Jawor-Parkiet Design Awards - mat. prasowe

Zgodnie z regulaminem konkursu, każdy uczestnik chętny do rywalizacji o podium, może przygotować łącznie 4 wizualizacje z wykorzystaniem podłóg marki Jawor-Parkiet. W tym roku należy przydzielić je do jednej z czterech obowiązujących kategorii:

W każdym z projektów uczestnik może zgłosić maksymalnie dwa ujęcia tego samego pomieszczenia.

Konkurs, który zyskał uznanie w branży architektonicznej

Z każdą kolejną edycją popularność konkursu wzrasta. Na przestrzeni minionych lat wzięło w nim udział ponad 500 uczestników, którzy przygotowali w sumie 1850 projektów.

Jesteśmy dumni z faktu, iż zawodowcy, jak i pretendujący do tego miana, tak chętnie biorą udział w rywalizacji i chcą zaprezentować nam swoje wizje na wnętrza z naszymi podłogami. Są nawet tacy uczestnicy, którym idea na tyle przypadła do gustu, że wracają do nas w kolejnych edycjach konkursu. Dobrym przykładem jest Jan Stępień, którego projekt w 2019 roku zdobył pierwsze miejsce, a rok później jury postanowiło wyróżnić jego kolejną pracę.

mówi Grzegorz Sadowski, Dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju Sieci Sprzedaży Jawor-Parkiet.

Co ważne, opracowany model zgłaszania projektów do konkursu zakłada, że jury ocenia prace anonimowe - oznaczone wyłącznie ID autora. Pozwala to zapewnić pełną transparentność i neutralność decyzji.

Jury konkursowe

Wszystkie zgłoszone prace będą poddane ocenie jury, w skład którego wejdą przedstawiciele firmy oraz partnerzy konkursu. Z ramienia Jawor-Parkiet tego zadania podejmą się Grzegorz Sadowski, Dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju Sieci Sprzedaży oraz Sebastian Sklepik, Specjalista ds. architektów i projektantów wnętrz. Środowisko architektów i projektantów reprezentować będą:

Kapituła konkursu wyłoni I, II i III miejsce oraz przyzna cztery wyróżnienia, biorąc pod uwagę jakość, oryginalność zaprezentowanego wzornictwa, wizualne oraz funkcjonalność przesłanych projektów.

Na uczestników czekają cenne nagrody

Dla zwycięzców przewidziano nagrody finansowe. Za I, II i III miejsce przysługiwać będą vouchery kolejno w kwocie: 8 000, 4 000 i 2 000 zł. Wszyscy laureaci, wyróżnieni i jury, tradycyjnie zostaną zaproszeni też do udziału w podróży do kolejnej europejskiej stolicy najlepszego designu i sztuki. W tym roku organizator postawił na Wiedeń.

Finał jest najważniejszą częścią konkursu, wymaga więc szczególnej oprawy. Każdego roku autorów najlepszych prac zapraszamy na wyjazd do europejskiego kraju, który słynie z ciekawej architektury i designu. Dwukrotnie były to Włochy, ostatnio Holandia, a teraz czas na Wiedeń. W naszej opinii taka wyprawa to doskonała okazja do czerpania inspiracji do dalszego rozwoju warsztatu nagrodzonych, a dla nas do tworzenia kolejnych kolekcji. Wspólnie spędzony czas pozwala też na integrację i budowanie kolejnych przyszłościowych relacji niosących obustronną korzyść.

mówi Janusz Gawiński, Dyrektor Generalny Jawor-Parkiet.

Ważne daty

Zgłoszenia projektów będą przyjmowane wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.konkurs.jawor-parkiet.pl do 4 maja 2022 r.

Po formalnej weryfikacji prac jury wybierze najlepsze projekty. Ogłoszenie wyników nastąpi 23 maja 2022 r. poprzez stronę internetową organizatora.

Więcej o konkursie na www.konkurs.jawor-parkiet.pl.

Startuje IV edycja konkursu Jawor-Parkiet Design Awards - mat. prasowe
Udostępnij

Przeczytaj także

Olszynki Park w Rzeszowie to najwyższy mieszkalny wieżowiec w Polsce. Osiągnął już docelową wysokość - 220 metrów
Rewitalizacja w centrum miasta. Sposób na zahamowanie „pustynnienia”?
W Sieradzu powstanie Centrum Folkloru Województwa Łódzkiego. Budynek i wystawa stała to projekt Nizio Design International

Polecane

Magdalena Federowicz-Boule w jury World Architecture Festival 2024
Lesley Lokko i Marina Tabassum - dwie architektki na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi świata magazynu Time
Nagroda Miesa van der Rohe 2024 dla pawilonu na kampusie Uniwersytetu Technicznego w Brunszwiku

Skomentuj:

Startuje IV edycja konkursu Jawor-Parkiet Design Awards

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej