Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Studio BIG zaprojektowało meble dla BoConcept. Zobaczcie kolekcję Nawabari

Mat. prasowe / red. WG

BoConcept, we współpracy z duńskim studiem architektonicznym BIG, wprowadza na rynek kolekcję Nawabari. Zainspirowana została ona japońską formą sztuki wiązania linami.

Kolekcja Nawabari - BIG i BoConcept
Kolekcja Nawabari - BIG i BoConcept
Fot. mat. prasowe / kolaż bryla.pl

Jedna z najbardziej uznanych duńskich pracowni architektonicznych -BIG (Bjarke Inels Group) łączy siły z BoConcept, jedną z najbardziej rozpoznawalnych duńskich marek wnętrzarskich. Z tej wyjątkowej kolaboracji powstała kolekcja Newbari. I chociaż inspirowana jest japońską sztuką wiązania linami, ma na wskroś duński charakter.

Nawabari: łączy ludzi

Studio BIG (Bjarke Ingels Group) bada powiązania między pracą, życiem i zabawą. Nawabari została zaprojektowana, aby łączyć ludzi i przekształcać wspólne przestrzenie. Kolekcja składa się z dwóch rozmiarów sofy, fotela, dwóch stolików kawowych i dwóch rozmiarów puf. Meble równie efektownie prezentują się w lobby czy galerii sztuki, jak i w domu lub miejscu pracy. Mogą być ustawiane pojedynczo jako wyróżniające się elementy lub grupowane, aby stworzyć spójną przestrzeń. 

Zobacz także: Bjarke Ingels - na czym polega fenomen założyciela BIG Architects?>>

Nawabari - kolekcja BIG i BoConcept
Nawabari - kolekcja BIG i BoConcept
Fot. mat. prasowe

Rozpoczynając pracę nad kolekcją, szukaliśmy nowego sposobu wyrażenia i przedstawienia form mebli. Interesowały nas linie, które powstają, gdy materiał jest związany liną. Rezultatem są rzeźbiarskie, organiczne kształty, które stanowią rdzeń dla całej rodziny mebli.

mówi szef BIG Products Jakob Lange.
Nawabari - kolekcja BIG i BoConcept
Nawabari - kolekcja BIG i BoConcept
Fot. mat. prasowe

Nawabari: dopasowana do przestrzeni

Kolekcja była po raz pierwszy pokazana na kilku piętrach nowej, flagowej siedziby BIG w porcie Nordhavn w Kopenhadze. Może być dostosowana do potrzeb każdego projektu. Poza pełną gamą ekskluzywnych tkanin BoConcept, dostępna będzie także w
tapicerce Blend grupy Gabriel: z efektem wełny w sześciu predefiniowanych kolorach, które pięknie podkreślają zmysłowy design.  

Nawabari: w zgodzie z ekologią

Sofy, fotel i pufy Nawabari posiadają certyfikat Greenguard w produkty mają niską emisję chemikaliów i niewielki wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniach. Tkanina Blend posiada również oznakowanie ekologiczne UE I certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX®, co oznacza, że każdy jej składnik został przebadany pod kątem istnienia szkodliwych substancji. 

Kolekcja Nawabari pojawi się w salonach BoConcept w Warszawie i Poznaniu już w marcu tego roku.

    Więcej o:

Skomentuj:

Studio BIG zaprojektowało meble dla BoConcept. Zobaczcie kolekcję Nawabari