Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Studio PULVA nagrodzone za projekt wnętrza Domu Kwadrantowego

Redakcja Pressland/WG

Zdjęcia Domu Kwadrantowego zaprojektowanego przez KWK Promes pojawiły się niemal we wszystkich znaczących magazynach poświęconych architekturze. Prostopadłościenna, funkcjonalna nowoczesna bryła reagująca na położenie słońca zdobyła kilka znaczących nagród. Niedawno doceniono również wnętrze domu, zaprojektowane przez pracownię PULVA. Za ten projekt Adam Pulwicki z zespołem otrzymali nagrodę w tegorocznym konkursie European Property Awards w kategorii Interior Design Private Residence.

Dom Kwadrantowy - wnętrze
Dom Kwadrantowy - wnętrze
Fot. Joel Hauck

Dom Kwadrantowy znajduje się na warszawskim Wilanowie.  Bryłę zaprojektowała pracownia Roberta Koniecznego KWK Promes.  Za architekturę wnętrza odpowiedzialna była, założona w 2009 roku przez Adama Pulwickiego, pracownia PULVA. Prace projektowe trwały od 2013 roku, a sam proces budowy został zakończony w 2018. Dom uzyskał nazwę „kwadrantowy” za sprawą zewnętrznego ruchomego tarasu podążającego za słońcem. Jest to ruchomy moduł inspirowany kwadrantem, dawnym przyrządem służącym do wyznaczania pozycji gwiazd.

Jak twierdzą projektanci z pracowni PULVA wnętrza tego domu to czystość form, przestrzeń artystyczna, minimalna ilość komunikatów i skupienie na detalu. Zastosowane w nim wyposażenie bazuje na ikonach włoskiego designu. Obok bardzo technicznych produktów Rimadesio [drzwi, stół] swoje miejsce znalazły takie marki jak Minotti [kanapa salon], Living Divani [łóżko, kanapa w sypialni], Porro i Poliform [garderoby], Bulthaup [kuchnia]. Całość aranżacji dopełnia również sztuka w postaci obrazów namalowanych przez Katarzynę Zygaldewicz oraz rzeźb Tomasza Górnickiego.

Architektom z pracowni PULVA gratulujemy nagrody!

Dom Kwadrantowy. Proj. Robert Konieczny KWK Promes

Skomentuj:

Studio PULVA nagrodzone za projekt wnętrza Domu Kwadrantowego