Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Termy w Polsce

C.

Baseny termalne różnią się od zwykłych basenów czy zbiorników wodnych. Woda w nich pochodzi z głębi ziemi i zwykle ma siarkowy zapach oraz wyższą temperaturę, a jej główną zaletą są właściwości lecznicze.

termy w Polsce
Termy w Chochołowie
Bogdan Wankowicz/Shutterstock

Jedno z najstarszych źródeł termalnych w Polsce odkryto w 1844 r. w Jaszczurowcu (obecnie część Zakopanego). W drugiej połowie XIX w. tutaj zaczęły aktywnie rozwijać się baseny termalne, które działały przez prawie całe stulecie. Region ten, otoczony młodymi górami, okazał się bogaty w źródła termalne, a dostęp do nich na Podhalu jest znacznie łatwiejszy niż w północnej Polsce.

Termy Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej

To kompleks z hotelem, SPA, restauracjami. Mieści się tu też strefa saun i oczywiście termy. W basenach termalnych relaksu mogą zażyć zarówno dorośli, jak i dzieci. Na szczególną uwagę zasługuje basen rekreacyjny, z którego rozciąga się zachwycający widok na Tatry dzięki panoramicznym oknom.

Terma Bania - zewnętrzne i kryte baseny termalne w Polsce

Terma Bania w Białce Tatrzańskiej to kompleks zjeżdżalni o łącznej długości ponad 300 metrów. W centrum SPA znajdują się też gejzery, armatki wodne, jacuzzi i oczywiście wody termalne. Termy Bania to idealne miejsce zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla osób szukających samotnego wypoczynku i relaksu. Tutejsze baseny podzielone są na dwie części: strefę zabaw i strefę relaksu. Dla dzieci przygotowano też plac zabaw.

termy w Polsce
Baseny termalne w Białce Tatrzańskiej
marcin jucha/Shutterstock

Termy Szaflary - wody termalne w okolicach Zakopanego

Kilkanaście kilometrów od Zakopanego znajdują się Termy Szaflary. Do dyspozycji gości są tu ogromne baseny wewnętrzne, hotel, włoska restauracja i centrum spa oraz strefa saun - wszystko jest tutaj stworzone z myślą o niezapomnianych wakacjach. Termy Szaflary oferują cztery baseny rekreacyjne: dwa kryte i dwa zewnętrzne. Wypełniająca je woda jest silnie zmineralizowana. W basenach znajduje się wiele urządzeń do hydromasażu, w tym bicze wodne i gejzery. Ponadto na terenie kompleksu znajduje się przyjazne rodzinom lodowisko i sauna parowa, a także dwie restauracje i hotel.

Aqua Park Zakopane - park wodny z wodami termalnymi w Zakopanem

Czy można wyobrazić sobie lepsze wakacje niż kąpiel w basenie geotermalnym z wodą o temperaturze 32°C z przepięknym widokiem na Tatry Zachodnie? Odwiedzając kompleks basenów termalnych w Zakopanem, poczujesz prawdziwy relaks i spokój. Oprócz basenu odkrytego do dyspozycji gości są 3 kryte baseny, 5 zjeżdżalni wodnych, jacuzzi i kilka saun.

Warmia Park w Pluskach - kompleks rekreacyjny z wodami termalnymi

Na gości tego rozrywkowego kompleksu czekają baseny sportowe, wewnętrzne baseny termalne i dziecięce, a także 5 zjeżdżalni wodnych, sauny i bardzo popularne groty solne. Dla miłośników ruchu na świeżym powietrzu przygotowano siłownię i ściankę wspinaczkową, a szukający relaksu znajdą go w jacuzzi, solarium czy gabinecie masażu.

Termy Uniejów - wody termalne pod Łodzią

Położone w województwie łódzkim termy Uniejów oferują zarówno zewnętrzny basen termalny (dla dzieci i dorosłych), jak i baseny kryte (dla dorosłych i dzieci ze statkiem pirackim), a także solankę i jacuzzi. Są też zjeżdżalnie dla dzieci, strefa saun z łaźniami tureckimi, hydromasażami i centrum odnowy biologicznej.

Termy Mszczonów - Baseny termalne Mszczonów

Baseny termalne Mszczonowa słyną z wody geotermalnej o temperaturze od 30 do 34°C. Ten nowoczesny kompleks zaspokoi potrzeby zarówno osób szukających zacisznego wypoczynku i pełnego relaksu, jak i rodzin z dziećmi szukających dobrej zabawy i aktywnego wypoczynku. Dodatkowo mamy do dyspozycji: basen sportowy, kort tenisowy, boiska do siatkówki, place zabaw i strefy saun. Obok kompleksu zlokalizowany jest duży basen zewnętrzny.

Uzdrowisko Ustroń - słone wody termalne w Polsce

Baseny termalne Ustroń znajdują się w sanatorium Równica. Do dyspozycji gości są cztery baseny ze słoną wodą, jeden basen termalny z sauną, drugi z hydromasażem oraz tężnia solankowa. Temperatura wody w basenach dochodzi do 30°C.

Termy w Polsce
Baseny w uzdrowisku Ustroń
Fot. https://www.uzdrowisko-ustron.pl/
    Więcej o:

Skomentuj:

Termy w Polsce