Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Trans:Forming Design From Poland - 10 polskich firm meblarskich po raz pierwszy podjęło współpracę z projektantami. Powstały świetne kolekcje!

Redakcja Pressland/WG/mp

Grynasz Studio, Beza Studio, Szymon Hanczar, Nikodem Szpunar, Dorota Terlecka, Magda Kasprzyca, Agata Kulik-Pomorska to tylko niektórzy projektanci, którzy stworzyli 10 wyjątkowych kolekcji dla polskich firm meblarskich. Producenci uwierzyli, że dobre wzornictwo to właściwy kierunek.

Siedziska do przestrzeni wspólnych. HILO by LIBRA SOFA, proj. SZYMON HANCZAR
Siedziska do przestrzeni wspólnych. HILO by LIBRA SOFA, proj. SZYMON HANCZAR
Fot. M. Swoboda

W 2018 r. eksport polskich mebli osiągnął poziom 12,5 mld euro, co pozwoliło Polsce stać się 4. największym eksporterem mebli na świecie. Niewiele jest jednak rodzimych marek, rozpoznawalnych na rynkach międzynarodowych. Wiele polskich firm meblarskich jest tylko podwykonawcami dla zagranicznych sieci.

Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur postanowiło pomóc polskim producentom. Powstał program „Design to dobre dla MSP”, w którym wzięło udział dziesięć polskich firm z branży wyposażenia wnętrz z województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego i dolnośląskiego.

W ramach projektu firmy otrzymały kompleksowe wsparcie w zarządzaniu wzornictwem. Przeprowadzono analizy potencjału wzornictwa oraz miniaudyty wzornicze z uwzględnieniem zasobów technologicznych, konkurencji, a także obecnych i potencjalnych klientów. Dla każdej z firm wybrany został projektant, by stworzyć autorską kolekcję mebli, odpowiadającą na obecne trendy i oczekiwania użytkowników. Cały proces koordynowany był przez design managera. Firmy brały także udział w cyklu szkoleń z zakresu innowacji nietechnologicznej, ze strategii marki i komunikacji oraz sprzedaży.
Finałem projektu były wystawy „Trans:Forming Design from Poland”. Prototypy dziesięciu kolekcji prezentowane na dwóch ważnych, międzynarodowych wydarzeniach targowych –Maison&Object w Paryżu oraz Warsaw Home w Nadarzynie pod Warszawą.

Kolekcje zostały bardzo dobrze przyjęte zarówno we Francji jak i w Polsce. Wrożenia będą miały miejsce jeszcze tej jesieni. Wiele firm na stałe rozpoczęło współpracę z projektantami. producenci uwierzyli w nową drogę rozwoju przez design!

Skomentuj:

Trans:Forming Design From Poland - 10 polskich firm meblarskich po raz pierwszy podjęło współpracę z projektantami. Powstały świetne kolekcje!