Meble miejskie po nowemu. Design z betonu

red

Wygodna, trwała i piękna ławka? To niełatwe zadanie! Jak sobie z nim poradzili projektanci, którzy zaproponowali minimalistyczne betonowe miejskie meble? Zagłosuj w naszej sondzie.

Ławki z betonu architektonicznego
Ławki z betonu architektonicznego
Morgan & Möller - materiały prasowe

Jak powinny wyglądać miejskie meble? Powinny być wygodne i odporne na warunki atmosferyczne. Ale powinny także wnosić wartość do estetyki miejsca, w którym się znalazły. Jak zaprojektować nowoczesne meble, które spełnią te wszystkie wymagania?

Marka Morgan & Möller we współpracy z projektantami Magdaleną Szwajcowską oraz Michałem Majewskim z no studio stworzyła niecodzienny projekt wykonany z betonu architektonicznego. Na wrocławski Brave Festival powstał prosty, minimalistyczny projekt modułowych mebli, które można dowolnie aranżować zależnie od potrzeb i dostępnego miejsca.

Zagospodarowanie strefy festiwalowej dotyczyło dwóch bardzo od siebie różnych przestrzeni. Zależało nam więc, aby instalacja była łatwo adaptowalna do każdej z nich. Chodziło nam również o wykrzesanie wielu możliwości z jednego kształtu zamiast tworzenia wielu różnych elementów co skomplikowałoby proces produkcji i byłoby ekonomicznie wątpliwe - mówi Magdalena Szwajcowska z no studio

Zależnie od ustawienia, stworzona bryła może pełnić funkcję płaskiego siedziska, ławki z oparciem bądź donicy na zieleń. Poprzez dodawanie kolejnych modułów można tworzyć unikalne zestawienia i formy przestrzenne.

Chcielibyście mieć takie ławki u siebie w mieście?

Zdjęcie Beliani ławka TARANTO 11578Zdjęcie CitySi Deacon ŁawkaZdjęcie Slitta Ławka LAB23
Beliani ławka TARANTO 11578CitySi Deacon ŁawkaSlitta Ławka LAB23
źródło:Okazje.info

Skomentuj:

Meble miejskie po nowemu. Design z betonu