Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Akcesoria i meble dla seniorów (i nie tylko), czyli nowa seria IKEA OMTANKSAM

WG

Projektanci z IKEA stworzyli nową, "pozbawioną barier" serię OMTANKSAM. Chociaż zaprojektowana została dla każdego (bez względu na wiek), meble i akcesoria ułatwią życie zwłaszcza seniorom.

Akcesoria i meble (nie tylko) dla seniorów. IKEA OMTANKSAM: łyżka do butów. Cena: 12,99 zł
Akcesoria i meble (nie tylko) dla seniorów. IKEA OMTANKSAM: łyżka do butów. Cena: 12,99 zł
Fot. mat. IKEA

Starzejące się społeczeństwo to jedno z wyzwań przed którym już dziś muszą stanąć architekci i projektanci. Jak dostosowywać zarówno budynki, miejską infrastrukturę jak sprzęty codziennego użytku do potrzeb osób starszych? Pytanie to zadali sobie projektanci szwedzkiej marki IKEA. Odpowiedzią jest nowa, "pozbawiona barier" seria OMTANKSAM.

OMTÄNKSAM to po szwedzku „liczący się z innymi", i właśnie takie są nowe meble i akcesoria z nowej serii. Przy ich projektowaniu współpracowano z ekspertami z dziedziny ergonomii, fizjoterapeutami oraz terapeutami zajęciowymi. Projektanci mogli spojrzeć na produkty z wielu różnych punktów widzenia, dzięki czemu oprócz estetycznych walorów są one również bardzo praktyczne.

Zobacz także: Poręcz schodowa zaprojektowana z myślą o seniorach>>

Pomysłowe wzornictwo rodzi się, gdy spoglądamy na świat oczami innych. Z chwilą, kiedy zrobimy krok wstecz i zmienimy perspektywę, otworzą się przed nami drzwi do nowych możliwości. Jednocześnie uświadomiliśmy sobie, że nie możemy skupiać się wyłącznie na osobach starszych. Wiele osób korzysta z produktów, które zapewniają dodatkowe wsparcie i komfort, tymczasowo lub na stałe, niezależnie od wieku

mówi Britt Monti, liderka działu kreatywnego i pomysłodawczyni serii OMTANKSAM

W serii OMTANKSAM pojawia się m.in. fotel z wysokim oparciem ułatwiającym wstawanie i siadanie oraz regulowaną poduszką zapewniającą wsparcie dla głowy czy odporny stół z nie opierającą się na ramie konstrukcją, dzięki której uzyskano więcej miejsca na nogi. Wśród nowości znajdziemy m.in miskę z silikonową pokrywką (umieszczając pokrywkę pod miską można ubijać ciasto, korzystając tylko z jednej ręki) czy tacę z powierzchnią zapobiegającą przesuwaniu się przedmiotów.

Kolekcja dostępna będzie od maja w sklepach IKEA, Można ją także zamawiać online na IKEA.pl i przez telefon.

Skomentuj:

Akcesoria i meble dla seniorów (i nie tylko), czyli nowa seria IKEA OMTANKSAM