Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

UKOI: mikrohotele w otoczeniu natury

mat. prasowe

Już niedługo w wielu malowniczych zakątkach Polski pojawią się minimalistyczne domki do wynajęcia. Sieć mikrohoteli, zatopionych w zieleni, powstanie jako efekt współpracy warszawskiego przedsiębiorcy z branży hospitality i aktora młodego pokolenia.

UKOI widok z zewnątrz
UKOI widok z zewnątrz
mat. prasowe

Bartłomiej Kraciuk i Nikodem Rozbicki właśnie ogłosili nowe, wspólne przedsięwzięcie. Pierwszy z nich zaczynał od współtworzenia kultowych lokali, takich jak Warszawa Powiśle czy Syreni Śpiew. Kilka lat temu zamienił  zaczął tworzyć domki w lesie - m.in. szeroko opisywaną w mediach koncepcję o nazwie Bookworm Cabin. Nikodem Rozbicki, znany m.in. z produkcji Netflixa, podobnie jak Bartłomiej, ma głowę pełną pomysłów. Z ich wspólnych rozmów zrodził się projekt pod nazwą UKOI. Koncept UKOI powstał z myślą o potrzebach odpoczynku, spokoju i kontaktu z przyrodą.

Nowoczesne moduły dają możliwość skupienia się na sobie w otoczeniu natury. To alternatywa dla zmęczonych miastem, doskonała baza na tzw. workation, czyli połączenie wakacji z pracą zdalną. Pomysł oparty jest na mobilnych domkach do wypoczynku, które będzie można wynająć w starannie dobranych lokalizacjach. Domki pozwalają cieszyć się nowoczesną stylistyką i komfortem, dając jednocześnie możliwość obcowania z przyrodą, która będzie na wyciągnięcie ręki. Założyciele planują stworzyć rozproszoną sieć mikrohoteli UKOI w dzikich lokalizacjach, ale z dogodnym połączeniem z najbliższym miastem.

UKOI widok z wnętrza
UKOI widok z wnętrza
mat. prasowe

Przyświeca nam zasada 3 x ZERO: Zero betonu, zero buldożerów, zero wycinania drzew.

mówi Nikodem Rozbicki.

Zależało nam na stworzeniu nieinwazyjnego projektu, który wtapia się w otoczenie i nie narusza zastanego ekosystemu. W takiej równowadze widzimy przyszłość turystyki.

dodaje Bartłomiej Kraciuk.

Nazwa UKOI pochodzi od słowa "koić" - wpływać łagodząco, uspokajać. Dzięki mobilnym rozwiązaniom domki mogą stanąć w odosobnionych miejscach, a w wersji off-grid są całkowicie samowystarczalne. Duet będzie relacjonować postępy projektu na instagramie UKOI. Pierwsze domki mają przyjąć gości już wiosną 2022 roku.

Kontakt: ukoi@ukoi.pl

Instagram: @ukoi.domk

UKOI układ funkcjonalny wnętrza
UKOI układ funkcjonalny wnętrza
mat. prasowe
UKOI kluczowe cechy domku
UKOI kluczowe cechy domku
mat. prasowe
Nikodem Rozbicki Bartłomiej Kraciuk
Nikodem Rozbicki Bartłomiej Kraciuk
fot. Łukasz Dziewic

Skomentuj:

UKOI: mikrohotele w otoczeniu natury