Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Villa Reden w Chorzowie - prezentacja obiektu

mat. prasowe

Villa Reden to wielorodzinny budynek, który powstał na Górze Redena w Chorzowie. Autorem tej realizacji jest pracownia Franta Group. Obiekt odznacza się nie tylko efektowną formą czy ciekawym sąsiedztwem, ale i nietypową konstrukcją. Czarna elewacja z elementami z jasnego drewna nawiązuje do otoczenia i historii okolicy. W ramach cyklu Nowe Realizacje zapraszamy na prezentację obiektu mieszkalnego, która odbędzie się 2 marca 2022 r. o godz. 11:00. Spotkanie online poprowadzi Maciej Franta. Udział bezpłatny.

Villa Reden w Chorzowie - prezentacja obiektu
Villa Reden w Chorzowie - prezentacja obiektu
mat. prasowe

 „Budynek ma bardzo ciekawe sąsiedztwo z uwagi na historyczny charakter miejsca oraz przeobrażenia i zmiany przestrzenne, które realizowane były w ciągu ostatnich 100 lat” - zauważa autor projektu Villi Reden, w której bryle wiele z tych elementów przestrzeni znalazło swoje echo.

Budynek został założony na planie zbliżonym do trójkąta – kształt bryły jest wynikiem chęci zachowania rosnących na działce drzew i jak najlepszego wkomponowania nowej bryły w otoczenie. Kiedy plan budynku był wyznaczony, obwiedziono go dodatkowo pasmem balkonów i tarasów. Kolejnym krokiem było zaokrąglenie naroży budynku, co stanowi nawiązanie do miękkich geometrycznych linii modernistycznej zabudowy okolicy. Otoczenie stało się też inspiracją dla zastosowanych elementów wykończeniowych: z czarnymi elewacjami domu kontrastują sufity i posadzki balkonów obłożone jasnymi deskami czy malowane na ciemny kolor stalowe balustrady.

Co ciekawe, choć budynek mieści osiem mieszkań i wygląda jak spójny obiekt wielorodzinny - został zaprojektowany jako zespół czterech niezależnych, dwukondygnacyjnych budynków, z których każdy mieści dwa lokale. Część wspólną budowli stanowi w większości przestrzeń parteru, stanowiąca strefę wejść do budynków wraz z pomieszczeniami technicznymi.

Franta Group stworzyła projekt architektoniczny, który z pewnością wyróżnia się na tle większości powstających współcześnie budynków mieszkalnych. Zaliczyć go należy do grupy autorskich, oryginalnych obiektów, których zresztą w ostatnich latach powstaje w Polsce coraz więcej.

Więcej o tym ciekawym obiekcie dowiecie się podczas prezentacji. Będzie można zadawać pytania i komentować.

Rejestracja na prezentację: TUTAJ

Wydarzenie na FB: TUTAJ

    Więcej o:

Skomentuj:

Villa Reden w Chorzowie - prezentacja obiektu