Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pierwszy modułowy zespół mieszkalny dla osób z autyzmem powstaje w Michałowicach

Mat. prasowe

Budowa modułowego obiektu, realizowanego w ramach projektu „Wspomaganie Społeczności Mieszkaniowej” w Michałowicach (woj. mazowieckie), dobiega końca. Jest to pierwsza, wykonana w tej technologii, inwestycja w Polsce, która będzie przeznaczona dla dorosłych osób z autyzmem. Autorem projektu oraz głównym wykonawcą inwestycji jest spółka EKOINBUD, specjalizująca się w budowie modułowych obiektów użyteczności publicznej.

Michałowice: pierwszy modułowy zespół mieszkalny dla osób z autyzmem
Michałowice: pierwszy modułowy zespół mieszkalny dla osób z autyzmem
Fot. mat. prasowe

Inwestycja w Michałowicach została przygotowana dla fundacji Toto Animo, działającej od 18 lat organizacji non-profit, której misją jest wspieranie osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, a w szczególności niesienie pomocy osobom z autyzmem i ich rodzinom.

W dwukondygnacyjnym budynku o całkowitej powierzchni 870 mkw. przewidziano 12 pokoi podzielonych na 3 sekcje, z których każda wyposażona będzie w dodatkowe pomieszczenia wspólne z możliwością integracji – przestronny salon, kuchnię, zaplecze oraz pomieszczenia biurowe.

Obiekt został przygotowany na bazie płyty fundamentowej oraz prefabrykowanej konstrukcji drewnianej. W budynku zastosowane zostaną pompy ciepła, ogrzewanie podłogowe, wentylacja mechaniczna oraz instalacja fotowoltaiczna umiejscowiona na dachu. Ponadto, dla poprawy komfortu mieszkańców, obiekt zostanie wyposażony w cichobieżną windę.

"Inwestycja została przygotowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”– mówi Tomasz Balcerowski, prezes zarządu EKOINBUD. Dzięki wykorzystaniu prefabrykowanej konstrukcji drewnianej, jego ukończenie będzie możliwe w wyznaczonym terminie – 6 miesięcy. Obiekt zostanie w pełni dostosowany dla osób z niepełnosprawnością. W kwestii doboru materiałów zdecydowaliśmy się na wykorzystanie otwartych, dyfuzyjnych ścian o wysokiej izolacyjności, które dużo skuteczniej utrzymują temperaturę pomieszczeń oraz pozwalają na wytworzenie sprzyjającego mikroklimatu, co jest niezwykle istotne w przypadku inwestycji przygotowywanych dla osób z niepełnosprawnościami".

Jednym z założeń projektowych było również zachowanie okolicznego drzewostanu. W ramach zagospodarowania terenów zewnętrznych powstaną miejsca rekreacji na otwartym powietrzu, elementy małej architektury oraz wiata rowerowa. 

Prace budowlane rozpoczęto w grudniu ubiegłego roku. Ich zakończenie zaplanowano na połowę czerwca 2024 r.

 

 

 

 

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Pierwszy modułowy zespół mieszkalny dla osób z autyzmem powstaje w Michałowicach