Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Modułowy żłobek w Piątnicy. Prace budowlane potrwają zaledwie 5 miesięcy

Mat. prasowe

W Piątnicy, nieopodal Łomży, powstaje właśnie nowy żłobek. Realizowany jest on w technologii prefabrykowanych modułów o konstrukcji drewnianej. Obiekt będzie gotowy na przyjęcie dzieci już na początku kwietnia tego roku.

Modułowy żłobek w Piątnicy
Modułowy żłobek w Piątnicy
Wiz. mat. EKOINBUD

Żłobek w Piątnicy (woj. podlaskie), to kolejna inwestycja realizowana przez firmę EKOINBUD, specjalizującą się m.in. w budowie modułowych obiektów użyteczności publicznej.

Żłobek w Piątnicy: mobilne ścianki

Całkowita powierzchnia zabudowy nowego, parterowego obiektu wyniesie niemal 490 m kw. Łącznie znajdzie się w nim 20 pomieszczeń, w tym cztery oddziały żłobkowe, zespół kuchni cateringowej oraz pomieszczenia sanitarne, techniczne i pomocnicze. W budynku zastosowano tzw. ścinaki mobilne pomiędzy salami żłobkowymi, co w razie konieczności umożliwi połączenie dwóch sąsiadujących sal w jedną o większej powierzchni użytkowej.

Realizacja żłobka w Piątnicy jest kolejnym przykładem udanego wykorzystania technologii prefabrykowanych modułów o konstrukcji drewnianej w obiekcie użyteczności publicznej – mówi Tomasz Balcerowski, prezes zarządu EKOINBUD. Na proces kompleksowego przygotowania inwestycji – projektowania, realizacji oraz odbiorów przewidzieliśmy łącznie 11 miesięcy, a dzięki wykorzystaniu technologii modułowej, prace budowlane potrwają zaledwie 5 miesięcy. Pomimo zimowych warunków, realizacja obiektu przebiega zgodnie z harmonogramem, co nie byłoby możliwe przy zastosowaniu tradycyjnej technologii budowy.

Żłobek w Piątnicy: drewno w roli głównej

Głównym materiałem konstrukcyjnym budynku jest drewno, natomiast do izolacji ścian zewnętrznych i stropu wykorzystano wełnę drzewną. Zaimplementowano tu również rozwiązania zwiększające efektywność energetyczną i ekologię budynku – jego ogrzewanie będzie realizowane za pomocą zespołu dwóch pomp ciepła. Ponadto, zaprojektowano również przegrody zewnętrzne o podwyższonych parametrach izolacyjności termicznej oraz zastosowano ogrzewanie podłogowe i wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Dodatkowo, na dachu budynku zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne.

Żłobek w Piątnicy: otoczenie

Ze względu na warunki gruntowe budynek wymagał posadowienia na palach. W ramach zagospodarowania terenów zewnętrznych przygotowany zostanie plac zabaw dla dzieci, układ drogowy z miejscami postojowymi, układ pieszy z elementami małej architektury (ławki, kosze, stojaki na rowery) oraz zagospodarowanie okolicznego terenu zielenią niską.

Zakończenie robót planowane jest na 15 marca 2024, a termin oddania obiektu do użytkowania na 2 kwietnia 2024.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Modułowy żłobek w Piątnicy. Prace budowlane potrwają zaledwie 5 miesięcy