Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

W Poznaniu powstała Biedronka inna niż wszystkie. To pierwszy tego typu sklep w Europie

Mat. prasowe / red. WG

W Poznaniu przy ul. Piątkowskiej powstał unikatowy sklep Biedronka. Jest jednym z dwóch obiektów tego typu w Europie z elewacją w formie żaluzji z płyt włókno-cementowych.

Biedronka przy ul. Piątkowskiej w Poznaniu
Biedronka przy ul. Piątkowskiej w Poznaniu
Fot. mat. prasowe

To projekt Trei Real Estate Poland, firmy realizującej pierwszą w Polsce inwestycję PRS pod nazwą UP2U. Nowa Biedronka wpisuje się w koncepcję kompaktowego miasta 15-minutowego, pozwalającego zaspokoić „na miejscu” większość podstawowych potrzeb. Wyróżnia się dynamiczną bryłą, a także zastosowaniem wysokich jakości materiałów wykończeniowych
na elewacji.

"(..) Wznosząc ten obiekt, ściśle współpracowaliśmy z Architektem Miasta Poznania. Aby uzyskać warunki zabudowy, razem z biurem architektonicznym Litoborski i Partnerzy przedstawiliśmy projekt, opracowany na podstawie wielu analiz oraz najlepszych praktyk projektowych, w których design wykracza poza przyjęte dotychczas schematy. Z entuzjazmem przyjęliśmy odważną propozycję architektów" - mówi Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający Trei Real Estate Poland.

Elewacja Biedronki przy ul. Piątkowskiej ma formę żaluzji z płyt włókno-cementowych. Ręcznie sterowana pozwalają zarządzać doświetleniem wnętrza i ograniczyć przegrzewanie budynku. Z kolei dach dach pokryty zielenią wspiera stabilizację temperatury, retencję wody deszczowej, zwiększa powierzchnię biologicznie czynną oraz poprawia izolacyjność akustyczną sklepu. W obiekcie zastosowano również takie rozwiązania ekologiczne, jak pompy ciepła, zbiorniki na wodę deszczową, którą wykorzystuje się do podlewania okolicznych nasadzeń.

Biedronka przy ul. Piątkowskiej w Poznaniu
Biedronka przy ul. Piątkowskiej w Poznaniu
Fot. mat. prasowe

Poza aspektami estetycznymi i środowiskowymi Biedronka została zaprojektowana z myślą o komforcie codziennych zakupów. Przed wejściem, zamiast standardowego parkingu, zaprojektowano plac publiczny z zielenią oraz elementami małej architektury. Znajdują się tam między innymi schody z siedziskami o dynamicznej formie, wysoka i niska zieleń (w tym drzewa lipowe, krzewy kwitnące i roślinność okrywowa), ławki oraz pochylnia, która pozwala osobom z niepełnosprawnościami na łatwy dostęp do obiektu. Zainstalowano również stojaki rowerowe, a w kolejnych etapach inwestycji planowane są także zadaszony parking dla samochodów i stacja naprawcza dla rowerów.

Inwestycja UP2U to ok. 20 tys. mkw. przestrzeni o różnorodnych funkcjach w trzech budynkach. Znajdzie się tam w sumie 460 w pełni wyposażonych mieszkań oraz ok. 875 mkw. powierzchni dedykowanych usługom.

    Więcej o:

Skomentuj:

W Poznaniu powstała Biedronka inna niż wszystkie. To pierwszy tego typu sklep w Europie