Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Warszawa: budynki Polfy w sąsiedzwie ronda Daszyńskiego będą wyburzone. Powstanie tu osiedle Noho One

WG

W sąsiedztwie Ronda Daszyńskiego w Warszawie powstanie luksusowy kompleks apartamentowo-usługowy Noho One, należący do Noho Investment. Zajmie działkę po rozebranych budynkach Polfy.

Noho One - wstępna wizualizacja.
Noho One - wstępna wizualizacja.
Wiz. mat. prasowe

Zabudowę terenów Polfy obiektami mieszkalnymi dopuszcza plan miejscowy z 2022 roku. Na działce mogą powstać 30-metrowe bloki, a od strony ul. Prostej trzy wieże o wysokości do 55 metrów. Teren kupiła spółka Noho Investment, której większościowym udziałowcem jest jedna z firm Sebastiana Kulczyka.

Polfa ma wyprowadzić się w kwietniu. Na początku maja rozpocznie się wyburzenie budynków, Noho Investment dostało właśnie pozwolenie na ich rozbiórkę.

Noho One:  trzy apartamentowce

Kompleks powstanie na działce o powierzchni 5 ha. Za projekt inwestycji odpowiada biuro BBGK Architekci (prace nad finalną koncepcją jeszcze trwają). Wiadomo, że w trzech budynkach pierwszego etapu powstanie 280 mieszkań - po 80-90 lokali w każdym apartamentowcu. Apartamenty będą miały powierzchnie od 50 do 400 mkw.

Budynki Polfy Warszawa przy ul. Prostej
Budynki Polfy Warszawa przy ul. Prostej
Fot. Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=66435378

Noho One: miasto w mieście

Inwestycja utrzymana zostanie w duchu mixed-use, czyli funkcje apartamentowe zintegrowane z usługami i gastronomią, dopasowane zostaną do potrzeb najbardziej wymagających mieszkańców. Powstanie sala kinowa, w pełni wyposażony pokój klubowy, coworking z czytelnią, sala do jogi i pilatesu oraz strefa zabaw dla dzieci. Kontakt z naturą w środku miasta ma zapewnić roślinność wewnątrz osiedla, a także na balkonach i na dachach apartamentowców.

W inwestycji zaplanowano też liczący ok. 300 pokoi hotel w standardzie cztero- lub pięciogwiazdkowym. Jeszcze nie wiadomo
pod jakim szyldem będzie działał.

Budowa według planów ma się rozpocząć w trzecim kwartale tego roku.

    Więcej o:

Skomentuj:

Warszawa: budynki Polfy w sąsiedzwie ronda Daszyńskiego będą wyburzone. Powstanie tu osiedle Noho One