Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Warszawa: Mokotów Sportowy. Duża inwestycja mieszkaniowa między Jeziorkiem Czerniakowskim a zakolem Wisły

Mat. prasowe

Dom Development rusza z inwestycją Mokotów Sportowy przy ul. Antoniewskiej, rozpoczynając tym samym realizację nowej, otoczonej zielenią dzielnicy mieszkaniowej w Warszawie. Spółka planuje wybudować w tej lokalizacji co najmniej 1300 lokali, a cała dzielnica, położona między Jeziorkiem Czerniakowskim a zakolem Wisły, ma potencjał na ok. 10 000 mieszkań. Projekt przygotowała pracownia GCK Architekci.

Mokotów Sportowy. Wizja zabudowy planowanej dzielnicy. Widok z lotu ptaka
Mokotów Sportowy. Wizja zabudowy planowanej dzielnicy. Widok z lotu ptaka
Wiz. mat. prasowe Dom Development

Przy ulicy Antoniewskiej w Warszawie powstaje Mokotów Sportowy - nowa inwestycja mieszkaniowa Dom Development. Rejon ul. Antoniewskiej to duży, wcześniej niezagospodarowany obszar Warszawy, który docelowo przekształci się w tętniącą życiem dzielnicę. Mokotów Sportowy będzie pierwszą dużą inwestycją mieszkaniową w tym rejonie.

Teren jest objęty Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, który przewiduje w tym miejscu, oprócz zabudowy mieszkaniowej, liczne punkty usługowe, placówki oświatowe, obiekty kulturalne i tereny rekreacyjne, a także rozbudowaną siatkę ulic. W MPZP przewidziana jest budowa ul. Czerniakowskiej Bis z linią tramwajową przebiegającą w pobliżu Mokotowa Sportowego, dochodzącą obecnie do skrzyżowania ulic Czerniakowskiej i Gagarina.

– W tym projekcie wykorzystamy nasze doświadczenie z takich inwestycji, jak Osiedle Wilno czy Dzielnica Mieszkaniowa Metro Zachód, gdzie także zaczynaliśmy zupełnie od zera. Dziś są to miejsca tętniące życiem, z bogatą infrastrukturą i dobrą komunikacją z centrum miasta. Jestem przekonany, że już za kilka lat podobnie będzie wyglądał teren Mokotowa Sportowego, gdzie zadbamy o zrealizowanie wszystkich zasad miasta 15-minutowego. Ogromną zaletą tego miejsca będą rozległe, zielone tereny rekreacyjne, rzadko spotykane w tak niedużej odległości od centrum miasta –mówi Jarosław Szanajca, Prezes Zarządu Dom Development S.A.

Mokotów Sportowy: I etap inwestycji

W I etapie inwestycji powstaną 3 budynki, w których znajdzie się 155 mieszkań. W ofercie znalazły się zarówno mniejsze mieszkania jedno- i dwupokojowe o metrażach 27-48 m2, jak i większe lokale 3-, 4- i 5-pokojowe o powierzchniach 50-107 m2. Ceny mieszkań w Mokotowie Sportowym zaczynają się od 13 150 zł za m2. Większość mieszkań na parterze posiadać będzie przydomowe ogródki, te na piętrze – balkony, a niektóre na ostatniej kondygnacji – przestronne tarasy.

Mokotów Sportowy. Widok na ogólnodostępny teren zielony
Mokotów Sportowy. Widok na ogólnodostępny teren zielony
Wiz. mat. prasowe Dom Development

Mokotów Sportowy: skąd nazwa?

Nazwa Mokotów Sportowy wiąże się z ciekawą przeszłością terenów przy ul. Antoniewskiej. Plany wykorzystania przestrzeni pomiędzy Jeziorkiem Czerniakowskim a Wisłą do celów sportowych, rekreacyjnych i wypoczynkowych istniały już w 1916 r. Wtedy miał tu powstać Wielki Park Narodowy. W latach 30. XX wieku pojawił się natomiast pomysł na stworzenie tu miasteczka olimpijskiego, z torem regatowym, parkiem sportowym i stadionem. Miasteczko miało być hipotetyczną areną igrzysk w roku 1952 lub 1956. Z uwagi na wybuch II wojny światowej, plany nie zostały zrealizowane.

Ta niezwykła historia stała się inspiracją dla Dom Development do stworzenia w tym miejscu dzielnicy w sportowym duchu. Inwestycję wyróżniać będą bogato wyposażone, zielone dziedzińce ze strefami rekreacji, wykorzystujące motywy kojarzone z różnymi dyscyplinami sportowymi. Powstanie tu ogólnodostępny teren zielony ze zbiornikiem wodnym i siłownią plenerową, a także wielofunkcyjne boisko. Natomiast miłośników dwóch kółek ucieszą liczne miejsca postojowe dla rowerów, a kierowców podziemne parkingi.

Elewacje i przestrzenie wspólne budynków będą utrzymane w sportowym klimacie, dzięki muralom i spójnemu systemowi identyfikacji wizualnej.

Mokotów Sportowy. Widok na elewacje budynków od ul. Antoniewskiej
Mokotów Sportowy. Widok na elewacje budynków od ul. Antoniewskiej
Wiz. mat. prasowe Dom Development

Mokotów Sportowy: zieleń i rozwiązania przyjazne środowisku

Mokotów Sportowy został zaprojektowany w taki sposób, by odpowiadać na wszelkie potrzeby mieszkańców. Oprócz bogatej oferty handlowej, usługowej i sportowej, przewidziano liczne place zabaw, oferujące różne atrakcje, m.in. trampoliny, huśtawki, piaskownice i zjeżdżalnie. W każdym kwartale zabudowy, także w I etapie inwestycji, powstanie takie miejsce dla dziecięcej aktywności (ze zjeżdżalnią i 2 huśtawkami).

Mieszkańcy będą mogli bezpiecznie i w łatwy sposób poruszać się po inwestycji dzięki systemowi smart building, który umożliwia m.in. otwieranie bram, furtek i drzwi do budynku za pomocą smartfona.

Zatopiony w zieleni Mokotów Sportowy będzie wypełniony także rozwiązaniami proekologicznymi. Na dachach budynków zamontowane zostaną panele słoneczne, które wpływają na redukcję emisji CO2 i obniżenie rachunków za energię w częściach wspólnych. Natomiast użycie nowoczesnych lamp LED oraz czujek zmierzchu z możliwością zastosowania przerwy nocnej zmniejszy zużycie prądu i obniży opłaty za prąd.

Bogata aranżacja zieleni – w tym ogólnodostępny teren ze zbiornikiem wodnym, liczne drzewa, krzewy czy pergola – to sposób na obniżenie temperatury w upalne dni, oczyszczanie powietrza, a także retencjonowanie wody i zachowanie różnorodności biologicznej.

Zakończenie I etapu imerstycji i przekazanie pierwszym mieszkańcom kluczy do lokali planowane jest na I kwartał 2026 r.

    Więcej o:

Skomentuj:

Warszawa: Mokotów Sportowy. Duża inwestycja mieszkaniowa między Jeziorkiem Czerniakowskim a zakolem Wisły