Warszawa: biurowiec Office House w wielofunkcyjnym projekcie Towarowa 22 osiągnął docelową wysokość
Gotowy jest już stan surowy budynku Office House, który powstaje w biznesowym centrum Warszawy. Biurowiec osiągnął docelową wysokość 9 pięter, a na jego elewacji rozpoczął się montaż energooszczędnego szkła. Biały beton, wszechobecna zieleń i technologia wzorowana na przyrodzie to niektóre z wyróżników projektu autorstwa pracowni JEMS Architekci. Budynek będzie gotowy wiosną 2025 r.
W nieco ponad rok od wbicia pierwszej łopaty zakończyły się prace nad konstrukcją, której gzymsy i balkony wykonano z białego betonu architektonicznego. Na placu budowy pracuje ok. 140 osób, a ich liczba w szczytowym momencie wzrośnie do 300 pracowników. Trwają już prace izolacyjne, murarskie i instalacyjne. Kolejnym etapem będzie wykończenie przestronnych wnętrz. Budynek niebawem pokryje przeciwsłoneczne szkło z powłoką srebra, która gwarantuje optymalną temperaturę o każdej porze roku, ograniczając zużycie energii na chłodzenie latem i grzanie zimą.
– Zgodnie z planem zakończyliśmy ważny etap, który nadał budynkowi pełny kształt. Przed nami jeszcze trochę pracy, ale dynamiczne tempo budowy idzie w parze z dużym zainteresowaniem biurami. Prowadzimy rozmowy z przyszłymi najemcami i mamy nadzieję wkrótce informować o ich szczegółach. Za rok o tej porze Office House będzie gotowy, aby docelowo pomieścić około 3 tys. osób, które w otoczeniu zieleni będą realizować swoje zawodowe cele i aspiracje. Towarowa 22 będzie doskonałym miejscem do pracy, życia, spotkań i odpoczynku –mówi Rafał Mazurczak, członek zarządu Echo Investment.
– W AFI Europe inwestujemy w projekty, które wyróżniają się na rynku i mają potencjał utrzymania długoterminowej wartości. Dlatego z satysfakcją obserwujemy, jak Office House osiąga kolejne kroki milowe, a jego oferta komercyjna przyciąga uwagę renomowanych firm. Towarowa 22 będzie otwartym na otoczenie miejskim kwartałem, który jest funkcjonalny, odpowiedzialny klimatycznie i wnosi nową jakość urbanistyczną. Wierzymy, że jej zachęcająca do wizyty atrakcyjna przestrzeń publiczna odmieni tę część centrum miasta – dodaje Michał Stępień, wiceprezes AFI Europe Poland.
Office House zapewni 31 tys. mkw. elastycznej w aranżacji powierzchni biurowej i handlowo-gastronomicznej. Wszystkich gości powita wysokie na 7,5 metra reprezentacyjne lobby. Jego wnętrze ozdobi drewno, szkło i biały beton architektoniczny, z którego wyrzeźbione zostały spiralne schody i smukłe kolumny. Przy wejściach znajdą się dwie oranżerie z miejscami do odpoczynku, które zapewnią bezpośredni kontakt z naturą. Wyróżniającym elementem będą rzadko spotykane w biurowcach pełne zieleni loggie na każdym piętrze. Na dachu zaprojektowano też taras o powierzchni 200 mkw. do użytku jednego z najemców, idealny do odpoczynku na świeżym powietrzu z widokiem na miasto. Oryginalny charakter budynku podkreśla połączony z nim piętrowy pawilon z przeszklonym lokalem gastronomicznym. Jego otoczona zielenią ażurowa konstrukcja z białego betonu będzie gotowa w maju br.
Wokół budynku zasadzone zostanie ponad 60 drzew, z których najwyższe będą mierzyć nawet 9 metrów wysokości. W obiekcie zastosowano szereg rozwiązań z zakresu zrównoważonego budownictwa, które oszczędzają energię i wodę oraz zmniejszają ślad węglowy. Biurowiec będzie w 100% zasilany energią ze źródeł odnawialnych, w tym częściowo wytwarzaną przez panele słoneczne na dachu. Do podlewania roślinności wykorzystywana będzie woda deszczowa. Powietrze wewnątrz uzdatni technologia wzorowana na procesach naturalnie zachodzących w przyrodzie. Neutralizując bakterie, grzyby, alergeny, wirusy i cząsteczki smogu zapewnia ona zdrowsze warunki pracy przy mniejszym zużyciu energii przez układy wentylacyjne. Office House uzyska certyfikat ekologiczny BREEAM na najwyższym poziomie „Outstanding”. Będzie też ubiegać się o certyfikat WELL świadczący o pozytywnym wpływie na zdrowie, a także certyfikaty WiredScore i SmartScore, potwierdzające najlepszą łączność cyfrową i zaawansowanie technologiczne.
Office House to część wspólnej inwestycji AFI Europe, Echo Investment i Archicom pomiędzy ulicami Towarową, Pańską i Miedzianą. Powstaną tutaj biura, mieszkania na sprzedaż i wynajem długoterminowy, modna gastronomia i przydatne usługi, a także przestrzeń dla kultury i sztuki. Architekci z pracowni JEMS wokół budynków starannie zaprojektowali przestrzeń publiczną i tereny zielone, w tym atrakcyjny śródmiejski park. Niebawem rozpocznie się budowa i sprzedaż apartamentów firmy Archicom w pierwszym budynku mieszkalnym od strony ulicy Miedzianej.
- Więcej o:
NU Warszawa Wola. Startuje sprzedaż drugiego etapu osiedla projektu Kuryłowicz & Associates
Modernizacja parku Pole Mokotowskie w Warszawie projektu WXCA. Akupunktura przestrzeni
Przed budynkiem biurowym LIXA E w Warszawie stanie rzeźba zaprojektowana przez studentów Akademii Sztuk Pięknych
Warszawa: powstający wieżowiec Upper One w europejskiej czołówce najlepszych zrównoważonych praktyk
Kwartał Dworcowa - inwestycja w centrum Katowic ruszy już w październiku
Biuro Viterra na najwyższym piętrze Olivia Prime w Gdańsku. To projekt Design Anatomy
Gdańsk: ekologiczne obiekty mieszkalne i biura Urzędu Miasta. Powstaną w 9 miesięcy
Poznań: Osiedle Modena by Cordia na Jeżycach. Budowa I etapu zakończona