Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Warszawa: ogrody na dachu Galerii Północnej już otwate. Wśród atrakcji tężnia i mural 3D

Mat. prasowe

Ogrody na dachu warszawskiej Galerii Północnej są już otwarte. Od teraz aż do jesieni mieszkańcy można tu skorzystać m.in. dobrodziejstw tężni solankowej, ale także odwiedzić restauracje, place zabaw czy po prostu odpocząć wśród zieleni. To jedyne tego typu miejsce na Białołęce.

Ogrody na dachu Galerii Północnej w Warszawie
Ogrody na dachu Galerii Północnej w Warszawie
Fot. Galeria Północna

Ogrody na dachu Galerii Północnej to ponad 5000 mkw. przestrzeni obsadzonej naturalną roślinnością i mała architektura sprzyjająca wypoczynkowi na świeżym powietrzu. To przestrzeń gdzie można się zrelaksować, spotkać się na kawie czy urządzić sobie piknik na trawie. Tylko z zeszłym roku miejsce to odwiedziło ponad pół miliona osób.

– To także miejsce będące swoistą oazą pośród dużych osiedli Białołęki, w której za sprawą roślin na moment zapominamy o tym, że znajdujemy się w wielkiej metropolii. Z tego względu wiele osób wybiera nasze ogrody jako otoczenie np. do medytacji, ćwiczenia jogi czy lektury – mówi Marek Ciszewski, dyrektor Galerii Północnej.

Sprzyjają temu atrakcje dostępne na dachu. Odwiedzający znajdą tu prawdziwą tężnię solankową z drewna i tarniny. Znajdującą się w niej solankę cechuje wysoka zawartość jodu, co sprawia, że w ogrodach panuje niemal uzdrowiskowy mikroklimat. Ten przyjazny jest m.in. dla osób z alergiami czy astmą.

Ponadto można tutaj zobaczyć ponad 60 gatunków różnych roślin, w tym kwiaty, trawy i byliny, a także drzewa i krzewy. Pośród nich ukryte są aleje spacerowe, roślinny labirynt czy przestrzenie relaksu, w tym strefa restauracyjna. Tę ustawiono pod rzeźbami w kształcie liścia.

Ogrody na dachu Galerii Północnej - tężnia.
Ogrody na dachu Galerii Północnej - tężnia.
Fot. Galeria Północna
Ogrody na dachu Galerii Północnej - tężnia
Ogrody na dachu Galerii Północnej - tężnia
Fot. Galeria Północna

W ogrodach nie brakuje również atrakcji dla dzieci w różnym wieku. Najmłodsi mogą bawić się tu aż na dwóch placach. Jeden ma kształt łodzi podwodnej i otacza go edukacyjny mural z 50-cioma zwierzętami z całego świata. Starsze dzieci mogą natomiast bawić się na placu z huśtawkami, drabinkami i linami.

– Ogrody to miejsce, które można odwiedzić w tygodniu np. ze znajomymi, to także doskonała alternatywa na weekendowy wypad, także jako przerwa w zakupach. Tutaj jest naprawdę co robić, zwłaszcza, jeśli cenimy sobie różne formy wypoczynku albo lubimy przebywać wśród zieleni – zapewnia Marek Ciszewski.

Miejsce oferuje także przestrzeń dla osób, które lubią sztukę. W ogrodach można bowiem zobaczyć jeden z największych w Polsce murali 3D, który stworzyli artyści z grupy WYPISZWYMALUJ. Do jego powstania wykorzystano aż 90 kolorów. Przestrzeń ta często jest tłem dla instagramowych sesji zdjęciowych.

Ogrody czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 22.00, a w niedziele od 10.00 do 21.00. Wstęp jest bezpłatny.

    Więcej o:

Skomentuj:

Warszawa: ogrody na dachu Galerii Północnej już otwate. Wśród atrakcji tężnia i mural 3D