Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wnętrza biurowe Jacobs Douwe Egberts Poland

BIT CREATIVE Barnaba Grzelecki

W kompleksie budynków biurowych Marynarska Business Park znajdują się nowe pomieszczenia biurowe firmy Jacobs Douwe Egberts Poland o powierzchni 1200 m kw. JDE to globalny producent kawy z ponad 125-letnią tradycją. Aranżacja wnętrz jest funkcjonalna i komfortowa, ale przede wszystkim mocno inspirująca. Przestrzeń tętni życiem, a świadome wykorzystanie produktów i kolorów nadaje jej niesamowity klimat.

Wnętrza biurowe Jacobs Douwe Egberts
Wnętrza biurowe Jacobs Douwe Egberts
Projekt: BIT CREATIVE Barnaba Grzelecki

Projekt powstał na jednym piętrze. Dużą uwagę skupiliśmy na funkcji i odpowiedniej ergonomii. Przestrzeń dostosowana jest do potrzeb pracowników firmy JDE. Wystrój wnętrza jest bardzo klimatyczny, inspirowany produktami JDE nawiązujący do aranżacji kawiarni.

Let’s start with coffee

Strefa wejścia jest przestronna i przytulna. Od początku czuć przyjemny, industrialny klimat. Goście mają do dyspozycji zabudowę meblową z ekspresem, gdzie sami mogą przygotować sobie kawę. Nad ekspresem widnieje napis "Let’s start with coffee", który zachęca do przygotowania aromatycznego napoju.

Moc marki

Jacobs Douwe Egberts to globalny producent kawy. W swoim portfolio posiada wiele produktów, takich jak Jacobs, Prima, Tammiso, Barista czy LOR, które zainspirowały nas do zaprojektowania sal konferencyjnych. Każda z nich ma przypisaną nazwę zgodnie z produktem, a wystrój nawiązuje do niego pod względem kolorów i kształtów i detali.

Funkcja

Aranżacja w całości rozplanowana została w układzie otwartym. Zaprojektowany został podział na strefę wejściową, z której jest bezpośredni dostęp do sal konferencyjnych oraz część pracowniczą, gdzie pracownicy mają do dyspozycji wewnętrzne sale konferencyjne i budki telefoniczne. W ten sposób dopasowaliśmy przestrzeń do potrzeb najemcy, zespoły zostały podzielone i odseparowane akustycznymi przegrodami. Całość uzupełnia duża ilość zieleni. Stworzyliśmy również jedną dużą kuchnię, a właściwie przestrzeń multi-funkcyjną na spotkania całego zespołu. Przestrzeń jest mobilna i można ją dopasowywać względem potrzeb. Mamy tutaj możliwość przeprowadzenia prezentacji. W sezonie letnim pracownicy mają do dyspozycji taras.

Ergonomia i komfort pracy

Jak w każdym z naszych projektów, również w tym zadbaliśmy o najważniejsze aspekty. Biuro wyposażone jest w ergonomiczne stanowiska pracy i komfortowe sale konferencyjne oraz pomieszczenia do pracy w ciszy i skupieniu. Zadbaliśmy również o odpowiednie wyposażenie przestrzeni pomagające zachować prawidłowe parametry akustyczne. Na powierzchni znajdują się akustyczne sufity w dynamicznych kształtach. Między biurkami jest miejsce na wysokie szafy i ścianki wykończone elementami wykonanymi z filcu. Niezwykle ważne są też prawidłowo dobrane oprawy oświetleniowe. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu lamp stworzyliśmy dobrze doświetloną przestrzeń. Wszystko to pozwoliło nam na zaprojektowanie ergonomicznych i komfortowych warunków do pracy.

Klimat stworzony za pomocą detali

To, co udało nam się wypracować w tym projekcie, to niesamowity klimat osiągnięty za pomocą odpowiednich materiałów, kolorów i detali. Staraliśmy się zaprojektować ciepłą, przyjazną przestrzeń, w której chce się przebywać i napić kawy. Warto wspomnieć o detalach, które tworzą przestrzeń. Są to ledonowe hasła na tle ceglanego wykończenia, ściany z filcu oraz drewna. Gra kolorystyczna w odcieniach szarości i beżu w połączeniu z cegłą i ciepłym światłem tworzy wyjątkowy efekt. Charakterystyczne elementy związane z marką, do których nawiązujemy wystrojem, składają się na integralną całość.

Projekt będziemy na pewno miło wspominać i cieszymy się z osiągniętego efektu. Mamy sygnały, że pracownicy JDE powoli wracają do biura, a w tym momencie mają do tego jeszcze jeden powód prócz pysznej kawy – pięknie zaprojektowane wnętrza z niesamowitym klimatem.

BIT CREATIVE Barnaba Grzelecki

    Więcej o:

Skomentuj:

Wnętrza biurowe Jacobs Douwe Egberts Poland