Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wysoka Wieś na Wzgórzach Dylewskich. Boris Kudlička with Partners stawiają na tradycyjną mazurską architekturę we współczesnym wydaniu

Mat. prasowe / red. WG

W Wysokiej Wsi, malowniczo położonej miejscowości na Wzgórzach Dylewskich, Boris Kudlička wraz z Little Tuscany, rozpoczynają budowę czternastu domów jednorodzinnych.

Wysoka Wieś na Wzgórzach Dylewskich. Proj. Boris Kudlička with Partners
Wysoka Wieś na Wzgórzach Dylewskich. Proj. Boris Kudlička with Partners
Wiz. mat. prasowe

Wzgórza Dylewskie to sielski zakątek Mazur Zachodnich i jeden z najbardziej urozmaiconych pod względem morfologicznym obszarów Pojezierza Mazurskiego. Ten teren pełen malowniczych, łagodnych wzniesień, zielonych łąk i licznych tras pieszych i rowerowych.

Kiedy kilka lat temu Boris Kudlička przyjechał tu szukać rodzinnego siedliska, dotarł przypadkowo do Wysokiej Wsi, miejscowości położonej najwyżej w całym regionie. Z miejsca zachwycił się jej wyjątkowym urokiem. W jego głowie zaczęła kiełkować myśl, żeby na tych morenowych terenach stworzyć wioskę, nawiązującą do zabudowy istniejącej tu przed wojną.

Wysoka Wieś: 14 domów na hektarowych działkach

Badając wnikliwie lokalny kontekst, na podstawie dawnych zdjęć, architekci Boris Kudlička with Partners odtworzyli część wioski. Przez jakiś czas szukali formuły na to, czy stworzyć tu projekt hotelowy, czy zabudowę jednorodzinną. Stanęło na tym drugim. Teren wymagał oczywiście zaprojektowania odpowiedniej infrastruktury, komunikacji i aspektów widokowych każdego z domów.

Docelowo, na hektarowych działkach ma ich stanąć 14. Każdy będzie miał swój bufor przestrzenny, bo każda z działek jest inaczej ukształtowana. Niektóre znajdują się w lesie, część posiada widok na okolicę.

Wysoka Wieś na Wzgórzach Dylewskich. Proj. Boris Kudlička with Partners
Wysoka Wieś na Wzgórzach Dylewskich. Proj. Boris Kudlička with Partners
Wiz. mat. prasowe

Wysoka Wieś: tradycja i nowoczesność

Architekci z pracowni Boris Kudlička with Partners zdecydowali się na połączenie tradycyjnej mazurskiej architekury ze współczesnymi formami i funkcjonalnością. Domy mają mieć konstrukcję szkieletowo-drewnianą. Duże przeszklenia i przestronne tarasy umożliwią cieszenie się pięknem krajobrazu o każdej porze roku, tworząc zgrany dialog między domem a otaczającym krajobrazem.

Każdy z domów o powierzchni użytkowej 216 m2 usytuowany jest na hektarowej działce i posiada przemyślany układ pomieszczeń, składający się z salonu z kuchnią, pokoju gościnnego, pomieszczenia technicznego, pralni, toalety, łazienki i komórki na parterze, oraz trzech sypialni i dwóch łazienek na poddaszu. Boris Kudlička i Partners zaplanowali w inwestycji Wysoka Wieś opcje wybudowania domku gospodarczego, basenu, jacuzzi i sauny. W standardzie znajdziemy dwustronny kominek, który od wewnątrz wykończony jest tynkiem i drewnem, od zewnątrz obłożonym lokalnym granitowym kamieniem.

Wnętrza domów połączą elementy vintage z prostotą i minimalizmem. Unikatowe meble wykonane z naturalnych materiałów, neutralna kolorystyka i przemyślane rozwiązania przestrzenne stworzą tu spokojne, relaksacyjne środowisko.

Nasza reinterpretacja dawnej mazurskiej architektury to połączenie dziedzictwa kulturowego regionu z nowoczesnym podejściem do projektowania. Wierzymy, że osada Wysoka Wieś nie tylko spełni oczekiwania przyszłych mieszkańców, ale przyczyni się do promocji unikalnej tożsamości mazurskiego krajobrazu. Stąd pomysł na ceramiczną dachówkę typową dla tego regionu, świerkowe elewacje, dach wystający za obręb budynku, szerokie tarasy, duże przeszklenia pomagające kadrować najlepsze widoki i plastyczne, teksturalne materiały wykończeniowe. Wierzymy, że będzie to nie tylko miejsce zamieszkania, ale codzienne doświadczanie harmonii i piękna. Przestrzeń otoczona przyrodą, z najnowszymi udogodnieniami i pełnym szacunkiem dla lokalnego środowiska. Świadomy wybór, mający na celu stworzenie miejsca, gdzie człowiek może zatrzymać się i czerpać radość z prostych przyjemności życia

mówią o projekcie Weronika Libiszowska, Rafał Otłog i Boris Kudlička.

Inwestycja, znajdująca się 200 km od Warszawy, ma zapewnić dostęp do nowoczesnej infrastruktury, tak, by jej mieszkańcy mogli cieszyć się komfortem życia na najwyższym poziomie. Lokalizacja o tak unikalnym charakterze jak Wzgórza Dylewskie, w bliskim sąsiedztwie Hotelu SPA Dr Irena Eris, z pewnością zyska na wartości z biegiem czasu. Tuż obok znajduje się dobrze znane amatorom wellness zaplecze spa, gastronomia, stadniny koni i pola golfowe pod Olsztynem.

Inwestorami całego przedsięwzięcia są Boris Kudlička i Little Tuscany. Późną wiosną 2024 roku ma powstać pierwszy dom pokazowy, a zakończenie inwestycji zaplanowano na 2026 rok.

    Więcej o:

Skomentuj:

Wysoka Wieś na Wzgórzach Dylewskich. Boris Kudlička with Partners stawiają na tradycyjną mazurską architekturę we współczesnym wydaniu