Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

RE: BRRRDA HOUSE – dom na Mazurach nawiązujący do domków letniskowych Brda

mat. architektów/red. WG

RE: BRRRDA HOUSE to najnowszy projekt Marcina Tomaszewskiego z pracowni REFORM Architekt. Tym razem inspiracją był mazurski krajobraz, wakacyjna sceneria, domki Brda i krople deszczu.

RE: BRRRDA HOUSE. Proj. REFORM Architekt
RE: BRRRDA HOUSE. Proj. REFORM Architekt
Wiz. REFORM Architekt

RE: BRRRDA HOUSE to całoroczny dom, który powstać ma w malowniczej części Mazur, tuż nad jeziorem. Inwestorom zależało na domu, który będzie kojarzył im się z wakacjami – stąd między innymi nawiązanie do słynnych domków letniskowych Brda. Między innymi, bo inspiracji było wiele.

Pierwszy raz Marcin Tomaszewski z pracowni REFORM Architekt, zobaczył tę działkę w deszczowy, letni dzień. Już wtedy zarysowała się wizja domu, który z jednej strony będzie wakacyjny, oddający klimat lokalnej architektury, a docelowo całoroczny i funkcjonalny.

Zobacz także: Domki letniskowe Brda w nowym wydaniu>>

Pracę nad projektami zaczynam od obserwacji. Tak było również tym razem. Znałem potrzeby Klientów, będąc już na miejscu w zasadzie wiedziałem, jak ten dom będzie wyglądał. Bardzo często inspiracja pojawia się u mnie jak impuls. Letni deszcz, piękno Mazur i od razu w mojej głowie zrodził się pomysł stworzenia współczesnej wersji domku Brda. W tej wersji projektu to aż w potrójnej odsłonie

mówi Tomaszewski.

Trzy bryły

Domki letniskowe Brda, bo do nich nawiązuje Tomaszewski, zostały przedstawione w dość oryginalny sposób tj. w postaci trzech brył o przekroju trójkąta, umieszczonych na prostopadłościanie. Każda bryła, tzw. Brda została wzajemnie scalona łącznikiem, od zewnątrz pokrytym materiałem lustrzanym, zaś od wewnątrz pełniącym funkcję korytarza. A skoro o funkcjach mowa, każdy z zaprojektowanych trójkątów ma swoją rolę w projekcie. Mianowicie – osobne „mieszkania” dla domowników. Zarówno syn, jak i rodzice mają swoją przestrzeń, a ostatnia Brda stanowi strefę dla gości. Aby jeszcze bardziej podkreślić oczekiwany klimat wakacyjnego relaksu, we wnętrzu domu zostały zaprojektowane miejsca dla ciała i dla duszy. Mowa o pomieszczeniach do jogi, saunie i innych udogodnieniach, które będą sprzyjały wypoczynkowi.

Zobacz także: Przebudowa domku Brda. Dom z szufladą>>

Dodatkowo bryła została zaprojektowana w taki sposób, aby pełniła funkcję zadaszonego tarasu. Spójności kompozycji dodaje słup podtrzymujący jeden z domków, który kształtem litery „v” nawiązuje do całej konwencji architektury. Bryła będzie w całości pokryta elementami ceramicznymi firmy TONALITY oraz czarnym allucobondem na połysk. Wspomniane łączniki są w pokryciu: allucobond natural reflect. Dach powstanie w konstrukcji drewniano-stalowej.

Zarówno wykorzystane materiały, jak i sposób zaprojektowania bryły stanowiły nawiązanie do mazur widzianych oczami architekta. Nieco archaizująca forma uwydatniająca się poprzez zastosowanie dachówki została połączona z elementami nowoczesności.

RE: BRRRDA HOUSE liczy około 340 m² powierzchni i powstanie na działce mierzącej ponad 4000 m². Planowaną datą rozpoczęcia budowy są wakacje 2021 roku.

Skomentuj:

RE: BRRRDA HOUSE – dom na Mazurach nawiązujący do domków letniskowych Brda