Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Domki letniskowe Brda w nowym wydaniu

Redakcja Pressland

Domki Brda doczekały się nowej odsłony. Architekci z pracowni SK-Architekci na nowo zdefiniowali najpopularniejszy polski domek letniskowy.

Brda to bez wątpienia jeden z najbardziej charakterystycznych projektów domków letniskowych. W czasach PRL niewielkie, namiotowe bryły można było spotkać w całej Polsce - zarówno na prywatnych działkach jak i w ośrodkach wczasowych.

Projektanci z pracowni SK-Architekci opracowali koncepcję zespołu domków letniskowych w Karpaczu. Na warsztat wzięli popularną niegdyś Brdę, unowocześniając ją i dostosowując do obecnych standardów.

Powierzchnia zabudowy wynosi 34 m kw. Taki domek można postawić bez pozwolenia na budowę, na tzw. "zgłoszenie". Można wybrać pokrycie dachowe - dachówkę, łupek, blachę lub deski. Istnieje również możliwość montażu paneli fotowoltaicznych.Obiekty można posadowić na palach lub płycie.

W nowej Brdzie zrezygnowano z małych okien na rzecz przeszklonej elewacji. Na parterze zaprojektowano salon z otwartą kuchnią oraz łazienkę. Jest tu również wyjście na taras. Na piętrze zaplanowano sypialnię. Powstał również projekt większego domku (o powierzchni 47 m kw.) z dwoma sypialniami.

Domki zaprojektowano w technologii drewnianej, prefabrykowanej (Steico lub HBE). Montaż na budowie wraz z pokryciem dachy zajmuje ok. dwa tygodnie.

Projekt: SK-ARCHITEKCI | Arch. Karolina Szkapiak
Lokalizacja: Karpacz
Powierzchnia zabudowy obiektu: 34 m kw.

Domki Brda w nowej odsłonie od SK-architekci
Domki Brda w nowej odsłonie od SK-architekci
Fot. mat. SK-architekci
    Więcej o:

Skomentuj:

Domki letniskowe Brda w nowym wydaniu