Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesny dom letniskowy nad jeziorem w miejscowości Trupel

WG

Ten nowoczesny dom letniskowy zaprojektowany został przez pracownię YONO Architecture. Dzięki przeszklonej ścianie szczytowej, mieszkańcy będą mogli cieszyć się pięknym widokiem na okoliczne łąki, lasy i jezioro Trupel.

Nowoczesny dom letniskowy w miejscowości Trupel. Proj. YONO Architecture
Nowoczesny dom letniskowy w miejscowości Trupel. Proj. YONO Architecture
Wiz. GID Studio

Nowoczesny dom letniskowy

Trupel to niewielka wieś położona na pograniczu Pojezierza Iławskiego i Brodnickiego, u wrót Warmii i Mazur. To atrakcyjny teren pełen lasów, łąk i jezior, ceniony przez wędkarzy i miłośników odpoczynku nad wodą. To właśnie na jednej z działek nad jeziorem Trupel ma stanąć nowoczesny dom letniskowy w skandynawskim stylu, zaprojektowany przez pracownię YONO Architecture.

Sebastian Marach - właściciel autorskiej pracowni YONO Architecture, zaprojektował minimalistyczną bryłę, która ma wpisać się w otoczenie. To dom w konstrukcji drewnianej z symetrycznym dwuspadowym dachem o różnej wysokości ścianek kolankowych.

Zobacz także: Klasyczne i nowatorskie. Polskie domy letniskowe zachwycają>>

Dom z widokiem na jezioro

Dom letniskowy, o powierzchni 38 m kw., ma kilka odsłon. Patrząc od strony ulicy widzimy surową bryłę pokrytą naturalnym drewnem. Patrząc z boku, elewację stanowi blacha, która jest kontynuacją pokrycia dachu. Największe ważenie robi w dużej części przeszklona ściana szczytowa. Dzięki temu rozwiązaniu wnętrze domu będzie odpowiednio doświetlone, a mieszkańcy będą mogli cieszyć się widokiem na okolice i wrażeniem przenikania zewnętrza do wnętrza i odwrotnie.

Działka, poza obrysem budynku, w całości stanowi powierzchnię biologicznie czynną. Dom w miejscowości Trupel został zaprojektowany, by celebrować bliską relację z otoczeniem i odpocząć z dala od miejskiego zgiełku. Projekt ma zostać zrealizowany w sierpniu 2020 roku.

---

Wizualizacje: GID Studio

 

Skomentuj:

Nowoczesny dom letniskowy nad jeziorem w miejscowości Trupel