Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zapraszamy na MIASTOmovie - festiwal fimów o mieście i architekturze. Głównym tematem będzie architektura publiczna

Redakcja Pressland/WG/mp

Siódma edycja festiwalu MIASTOmovie odbywać się będzie od 2 do 6 października we Wrocławiu. Oprócz pokazów filmowych, na uczestników czekają dyskusje, wykłady i spacery tematyczne. W tym roku organizatorzy biorą na warsztat architekturę publiczną.

MIASTOmovie, wydarzenie organizowane od 2014 roku przez Wrocławską Fundację Architektury, jest jedynym w Polsce przeglądem kina poświęconego architekturze, urbanistyce i szeroko rozumianej problematyce miejskiej. Filmy (nierzadko pokazywane w naszym kraju po raz pierwszy tytuły z całego świata) stanowią punkt wyjścia do dyskusji o różnych aspektach życia miasta i praktycznego badania przestrzeni miejskiej podczas tematycznych spacerów i oprowadzań. Podczas poprzednich edycji zaproszeni goście rozmawiali z publicznością m.in. na temat gentryfikacji, wyzwań współczesnego mieszkalnictwa, miejskiej estetyki, roli sąsiedztwa czy funkcji ulicy.

W centrum zainteresowań tej odsłony festiwalu znajdzie się architektura publiczna - szkoły, urzędy, kościoły, szpitale i inne budynki użyteczności publicznej oraz te, które niejako wbrew swym pierwotnym założeniom spełniają funkcje publiczne.

zdjecie related

Zastanowimy się, jaka jest ich natura, czym się charakteryzują, jak „żyją" na co dzień, służąc i stojąc otworem przed mieszkańcami i mieszkankami. Czym tak naprawdę jest dla odbiorców „architektura publiczna" - zespołem budynków „do załatwiania ważnych spraw" czy przestrzenią do wspólnego spędzania czasu z innymi?

- mówią organizatorzy festiwalu.

Pod lupę trafią w szczególności projekty zrealizowane po '89 roku i wpływ, jaki III Rzeczpospolita miała na krajobraz publicznej infrastruktury w Polsce.

Festiwal filmów o mieście i architekturze MIASTOmovie odbędzie się między 2 a 6 października w Kinie Nowe Horyzonty i wielu innych przestrzeniach Wrocławia. Pełny program ogłoszony zostanie 29 sierpnia - wtedy też do sprzedaży trafią bilety na festiwalowe projekcje.

Organizatorem wydarzenia jest Wrocławska Fundacja Filmowa, a wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Gminy Wrocław. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej MIASTOmovie oraz na Facebooku. Zapraszamy serdecznie!

Plakat MIASTOmovie 7.
Plakat MIASTOmovie 7.
Mat. prasowe
    Więcej o:

Skomentuj:

Zapraszamy na MIASTOmovie - festiwal fimów o mieście i architekturze. Głównym tematem będzie architektura publiczna