Kościół Rydzyka naprawdę powstaje! [WIEŚCI Z BUDOWY]

Pielgrzymów witać będzie pomnik Jana Pawła II i carillon z 16 dzwonami. Robotnicy pracują nieustannie, wszystko po to by zdążyć z budową do końca tego roku

Kościół ojca Tadeusza Rydzyka to wotum wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II. Świątynię będzie ozdabiać 320-tonowa stalowa kopuła. Jego budowa ma zakończyć się jeszcze w tym roku, wszystko po to by w grudniu można było świętować urodziny Radia Maryja w nowym miejscu.

Chcę podkreślić, że te dziesiątki milionów złotych, które poszły na wykonanie świątyni w stanie surowym, to były te wszystkie cegiełki, które wierni przez lata złożyli na ręce ojca dyrektora - mówi projektant kościoła Andrzej Ryczek w transmitowanej przez Radio Maryja rozmowie z o. Tadeuszem Rydzykiem.

Ale teraz kopuła, to jest parę milionów. Może ludzie zechcą pomóc? Liczymy na te cegiełki - dodaje o. Rydzyk.

W audycji radiowej rozmówcy zdradzili więcej detali dotyczących wyglądu kościoła. Przed obiektem stanie pomnik Jana Pawła II, który wyciągając swoje ręce ma witać gości. Do pomnika prowadzić będzie specjalna alejka obsadzona fontannami. Przed kościołem powstanie też długi i szeroki na 130 metrów plac, wokół którego rozmieszczonych zostanie 20 stacji drogi różańcowej.

Ponadto ojciec Rydzyk chciałby, aby świątynia była wzbogacona o carillony, których 16 dzwonów mogłoby wygrywać religijne pieśni i hymn państwowy. Kościół będzie miał dwa poziomy. W sumie na miejscach siedzących pomieści nawet 900 osób. W ołtarzu górnego kościoła zostanie odtworzona prywatna papieska kaplica z Watykanu. Elementów przypominających postać polskiego papieża będzie więcej. Na ścianach umieszczone zostaną gabloty z pamiątkami po nim.

24.06.2013 Torun . Budowa kosciola pod wezwaniem Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i blogoslawionego Jana Pawla II Centrum Polonia in Tertio Millennio , ktore nalezy do Radia Maryja . Fot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta DLOTO strony lokalne GW - Toruń SLOWA KLUCZOWE: kosciol rydzyka tadeusz rydzyk radio maryja ZDJĘCIE DO WKŁADKI: DLOTO strony lokalne GW - ToruńFot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta

ZDJĘCIA Z BUDOWY>>

v

Dość intrygująco zapowiada się wygląd posadzki, która wykonana zostanie z kolorowych fragmentów granitu i marmuru. Fragmenty te ułożone zostaną w tradycyjne wzory ludowe z całej Polski. Ozdobione będą też zewnętrzne mury kościoła, na których znajdą się wykonane w marmurze lub piaskowcu rzeźby ze scenami z historii Polski, m.in. katastrofy smoleńskiej. Całość ma wieńczyć podświetlana złota korona z wysokim na cztery metry krzyżem, który będzie się wznosić niemal 50 m nad ziemią.

czytaj więcej: torun.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (106)
Kościół Rydzyka naprawdę powstaje! [WIEŚCI Z BUDOWY]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: karo

  Oceniono 235 razy 183

  straszne.... pomijając wątpliwą wartość architektoniczną, pan Rydzyk zapomniał już słowa Jana Pawła II, który prosił, by nie wznosić mu pomników i świątyń, a zebrane pieniądze przekazać potrzebującym... sama kopuła kosztuje kilka milionów złotych, ilu ludzi nie ma pieniędzy na jedzenie, ile dzieci chodzi z obdartych ubraniach... niedobrze mi, gdy pan R., jak gdyby nic, prosi ludzi o przesyłanie więcej na konto... Sam mówi, że te pieniądze zbierał przez lata, dlatego można sobie wyobrazić koszt i skalę tej inwestycji.... Mimo, że nie jestem osobą religijną, to polecam mu lekturę Starego Testamentu i fragment o złotym cielcu. A tak na marginesie - Polska niedługo pobije rekord w ilości kościołów na km2...

 • Gość: Greg

  Oceniono 154 razy 114

  Franciszku !!! prosimy Cię....
  Zrób z tym porządek!!!!
  Brak żłobków, przedszkoli, budynków szeroko pojętej kultury, a tu powstaje wesołe miasteczko w imię ....

 • Gość: ka3a4ok

  Oceniono 115 razy 85

  To juz nie jest normalne. To jakiś nowy odłam religijny (czyt. sekta)

 • Gość: M

  Oceniono 110 razy 84

  kto wydał pozwolenie na budowę tego kuriozum?

 • Gość: ddddd

  Oceniono 98 razy 80

  starcy z głodu umierają, na lekarstwa im nie starcza, bo połowe renty oddają rydzykowi a ten buduje sobie pałac. z jednej strony to straszny smutek mnie ogarnia, a z drugiej to trzeba przyznać rydzykowi, że największe sekty w usa to rydzykowi mogą buty czyścić i uczyć się od niego fachu wyłudzania pieniędzy od ludzi, bo w wyłudzaniu pieniędzy to rydzyk nie ma sobie równych, na całym świecie.

 • Gość: xoxo

  Oceniono 49 razy 31

  "...okrągły budynek na planie to przyszły aquapark, nad nim kościół " - ciekawie :?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX