Dom jednorodzinny w Kowanówku

Dużo słońca, bliskość zieleni. Wszystko zamknięte w skromnej bryle o prostych kształtach. Podoba wam się?

Dom jednorodzinny w Kowanówku pod Poznaniem został zaprojektowany, jako uzupełnienie zabudowy istniejącego osiedla domów jednorodzinnych. Swoją formą ma nawiązywać do sąsiedniej architektury lat 70 projektów tak zwanych "kostek" jak i realizacji z lat wcześniejszych, czyli domów z tradycyjnym dachem dwuspadowym. Jednocześnie dom ten ma wprowadzić nową jakość dla otoczenia i doskonale odpowiadać na współczesne potrzeby mieszkańców.

Niewielki dom wraz z garażem został zaprojektowany przez architektów z pracowni PRODOM - Architektura i Konstrukcja arch. Małgorzata Grabowska. Ich założeniem było wykorzystanie istniejącego otoczenia tak, by stworzyć jego mieszkańcom poczucie intymności a jednocześnie umożliwić ciągły kontakt z przyrodą. Dlatego front działki został maksymalnie wykorzystany - zabudowany, natomiast elewacja od strony ogrodu jest mocno przeszklona.

Dom jednorodzinny w Kowanówkuźródło: PRODOM

Dodatkowo podłużna bryła garażu wraz z ścianą flankującą działkę od strony sąsiada utworzyły prawie zamknięty dziedziniec. Główne wejście znalazło się w przestrzeni pomiędzy bryłą domu a garażem, dzięki temu wejście zyskało zadaszenie przydatne przy złej pogodzie.  Wnętrza zostały tak zaprojektowane, aby mieszkańcy mieli poczucie dużej przestrzeni strefy dziennej i stałego kontaktu z ogrodem.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>>

Więcej o:
Komentarze (54)
Dom jednorodzinny w Kowanówku
Zaloguj się
 • archiakcelerator

  Oceniono 87 razy 75

  Swietne, czy w Polsce nie da sie tak budować wszędzie? Prosto, zwyczajnie, bez tralek, wykuszy, daszków, dachów stuspadowych.

 • Gość: Wojtek

  Oceniono 61 razy 51

  Prostu, schludnie, bez zbędnych ozdobników - klasa!

 • Gość: Robert

  Oceniono 54 razy 42

  Zbyt innowacyjny to on nie jest ale ma to coś. No i jest dużo ładniejszy niż pastelowe pseudo dworki.

 • Gość: Poprostu

  Oceniono 39 razy 31

  Ach, co za ulga dla oka bombardowanego zewsząd pstrokacizną !

 • Gość: Brajan Kapusta

  Oceniono 45 razy 25

  Co to za architekty ten prodom, sie nie znajo wogule. Nie ma kolumn, muru wokuł działki ani gibla rzandego. No i ten bialy kolor, jak na slurzbowym lanosie somsiada. W internetach sie zagramanicy naoglondali i myślom że som tacy mondrzy. Ja bem to lepij zrobił, tak żeby ludzie widzieli żem jest szlahta.

 • Gość: Agnes

  Oceniono 22 razy 16

  Bardzo elegancki! Genialne uzycie tradycyjnych materialow i swietnie skomponowany w otoczenie (foto 4).

 • ka-mi-la789

  Oceniono 16 razy 12

  Odpoczynek dla oka i umysłu katowanego "domami w tradycji".

 • Gość: iq120

  Oceniono 13 razy 7

  Spoooko; górę sie podniesie o dwa maksy, wstawi w ściany okna zamiast połaciowych i będzie po bożemu.

 • Gość: une.21

  Oceniono 16 razy 6

  Doskonały, bo nie przesadzony z nowoczesną bryłą. Świetne proporcje. Wspaniały umiar, którego tak brakuje. A tak na marginesie: wiele osób zwraca uwagę, że pseudodworki są niesmaczne (i mają rację), ale moim zdaniem jest fatalne, że zwalista i krzykliwa nowoczena architektura w domach jednorodzinnych króluje teraz na salonach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX