Jedyny taki hotel w Polsce! Domki na drzewach w Nałęczowie

red
19.05.2016 13:17
A A A
Apartamenty w drzewach w Nałęczowie

Apartamenty w drzewach w Nałęczowie (fot. Piotr Tuora)

Hotel "W drzewach" znajduje się w Nałęczowie. Prowadzi go dwójka młodych ludzi - Jakub Fraszka oraz jego żona Małgorzata Fraszka. Ich pomysł był prosty - stworzyć miejsce, z którego można będzie podziwiać piękno nałęczowskich wąwozów, a przy okazji zatrzymać się na dłużej.

Od setek lat Nałęczów gości kuracjuszy, którzy szukają tu odpoczynku i chcą podreperować swoje zdrowie. Teraz miasto wzbogaciło się o nową atrakcję, która dorosłych przenosi w świat dziecinnych marzeń o zamieszkaniu w domku na drzewie.

Domki działają jako hotel. W sumie powstały trzy apartamenty. Każdy z nich ma swoją nazwę zaczerpniętą od drzewa przy którym został zbudowany. Ich atutem jest lokalizacja, znajdują się tuż nad stromo opadającym wąwozem, dzięki czemu ich mieszkańcy mają za oknami wspaniały widok.

Hotel "W drzewach" prowadzi Jakub Fraszka wraz z żoną Małgorzatą. Wstępny projekt domków przygotował Piotr Jakubowski. Do ich wnętrza można się dostać wchodząc schodami zawieszonymi nad urwiskiem. Podłoga każdego z domków znajduje się na różnych wysokościach, które wynoszą od 2,5 do 4,5 metrów, jednak umieszczone w środku duże okna potęgują wrażenie zawieszenia w powietrzu, nad wąwozem.

Domki nie są duże. Ich powierzchnia to niewiele ponad 20 m kw. lecz ich mieszkańcy znajdą w środku wszystko co niezbędne do spokojnego wypoczynku.

Apartament "Sosna" może pomieścić dwie osoby. Domek ten ma dwa poziomy, na parterze zlokalizowano część dzienną. Znaleźć tam można łazienkę, kącik jadalny z blatem barowym i stołkami oraz dwa fotele i stolik. W narożniku usytuowane zostały schody, które prowadzą na antresolę, tu znalazło się łóżko, szafa i półka z książkami.

Z kolei apartament "Jodła" jest najwyżej położony w stosunku do powierzchni ziemi. Domek ten przytulony jest do stuletniego drzewa i został wykończony świerkiem skandynawskim. Ostatni z apartamentów - "Grab" - będzie idealny dla rodziny ponieważ pomieści cztery osoby.

ZAJRZYJ DO DOMKÓW>>>

c

Właściciele hotelu zapewniają, że codziennie rano pod każdy domek dostarczany jest kosz piknikowy, w którym goście znajdą śniadanie. Z kolei o godzinie 17 na tarasie zbudowanym nad domkami serwowana jest kawa i ciasto.

Dlaczego powstał hotel na drzewach? Na pytanie odpowiada Jakub Fraszka:

Zobacz więcej na temat:

Zobacz także

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (54)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  Gość: i tyle w temacie

  Oceniono 207 razy 143

  A mnie interesuje jak uzyskali pozwolenie na budowę w lesie.

  No mądrale. Jak to się robi?

 • avatar

  Gość: mihau

  Oceniono 134 razy 124

  Jak dla mnie to są domki na palach w otoczeniu drzew, czyli w lesie. Fajne.

 • avatar

  Gość: Andrzej Bad Girl

  Oceniono 181 razy 107

  cena/osoba za dzień sprawia, że odechciewa się rezerwacji :) przykro mi ale 240 zł to dosyć duży wydatek.

 • avatar
 • avatar

  Gość: chanceelise

  Oceniono 67 razy 47

  Prosiłabym o trochę rzetelności. W Dolinie Charlotty (Słupsk-Ustka, jeśli ktoś kojarzy to w minione wakacje koncertował tam Santana) także sś takie domki na drzewach!!

 • avatar
 • avatar

  Gość: Podpisz się

  Oceniono 74 razy 38

  jak ktos chce wypoczywać na łonie natury to bierze plecak i namiot

 • avatar

  Gość: leśnik

  Oceniono 73 razy 27

  Chciałbym zobaczyć te apartamenty w trakcie silnego wiatru kiedy pień na wysokości ok. 10 m odchyla się 1.5 mod pionu.

 • avatar

  Gość: student architektury

  Oceniono 38 razy 24

  Ciekawy pomysł, wschodnie centrum uzdrowiskowe może pochwalic się czyms "innnym". Jednak Nałęczów odwiedzają osoby raczej w wieku,gdzie "bieganie" po schodach staje się uciążliwe, ale goście o zasobnym portfelu może skorzystają z oferty nowego hotelu, będąc w trasie tzw.pakiet Kazimierz + Nałęczów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX