Niesamowite zdjęcia. Warszawa w obiektywie studenta [DUŻA GALERIA]

Dociera do najdalszych zakątków Warszawy. Znajduje punkty widokowe, których nikt wcześniej nie odkrył. Przedstawiamy różne oblicza stolicy, które w obiektywie swojego aparatu uchwycił młody pasjonat fotografii Filip Bramorski

Filip Bramorski na co dzień jest studentem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na Wydziale Technologii Drewna. Swoją pasję do fotografii rozwija samodzielnie. Z aparatem doskonale czuje się w przestrzeni miejskiej. Na Facebooku prowadzi stronę Philgraphy, na której zamieszcza zdjęcia Warszawy ukazujące to miasto z często nieznanej perspektywy.

Od zawsze marzyłem by zostać architektem, inżynierem, kimś kto ma dużo wspólnego z budynkami, projektowaniem, wieżowcami... Tak trafiłem na skyscrapercity. To było gimnazjum. Byłem kompletnie zielony jeżeli chodzi o wiedzę branżową, a chciałem brać czynny udział w życiu forum, więc zacząłem jeździć po Warszawie i fotografować inwestycje. Na początku telefonem komórkowym, później kompaktem, następnie za zarobione już pieniądze kupiłem pierwszą lustrzankę - mówi Filip Bramorski.

Robienie panoramicznych zdjęć wiązało się jednak z dużym wyzwaniem. O ile w centrum jest wiele wysokich budynków, z których można zrobić zdjęcia, o tyle na obrzeżach stolicy trudniej znaleźć dobry punkt widokowy.

Każda panorama to oddzielna historia. Sposobu w jaki się tam dostałem. Ludzi, z którymi tam byłem. Czasami z przypadku, czasami sam, czasami z zaplanowanej i długo przygotowywanej wizyty - dodaje Bramorski.

DUŻE ZDJĘCIA>>

Widok na centrum Warszawy

Młody fotograf musiał nie tylko znaleźć dobre miejsca, ale także znaleźć osoby, które na przykład wpuszczą go do swoich mieszkań na ostatnim piętrze budynku.

Warszawa non stop się rozwija. Nawet te same miejsca, w których byłem w tym roku, w przyszłym mogą zaoferować i zaoferują zupełnie nowy widok. I to jest chyba najlepsze, że miejsca się nigdy nie skończą - dodaje na koniec Filip Bramorski.

więcej zdjęć architektury na stronie fotografa: filipbramorski.pl

 

ZOBACZ TAKŻE:

Więcej o:
Komentarze (56)
Niesamowite zdjęcia. Warszawa w obiektywie studenta [DUŻA GALERIA]
Zaloguj się
 • macu3

  Oceniono 85 razy 25

  Na tych zdjęciach cienia nie doświadczysz? Rozumiem, że obróbka RAWów to teraz norma, ale te zdjęcia są obrzydliwie sztuczne. W większości.

 • drzejms-buond

  Oceniono 52 razy 22

  zawsze uważałem ze Warszawa jest piękna. Zwłaszcza w sobotnie, gorące południe
  ...gdy wszyscy wyjeżdżają za miasto...

 • ungern-s

  Oceniono 37 razy 17

  Nie wiem czy to dobrze, ale mnie się te zdjęcia kojarzą z cukiernią, z tortami, pączkami, ciastkami z lukrem i kandyzowaną wisienką na czubku.

 • netka1001

  Oceniono 26 razy 16

  na tych zdjęciach wa - wa, czystsza bardziej wyrazista taka trochę odrealniona jak nie ona nie bardzo widzę tę słabą obróbkę o której piszecie, ale nie mam pojęcia, wiem że po prostu mi się podoba ta warszawa

 • awprawo

  Oceniono 29 razy 11

  Warszawa pięknieje i nabiera charakteru, utraconego wraz ze zniszczeniem i obrabowaniem Warszawy przez Niemców (jeden mój kolega z Hannoveru do dziś ma zegarek "patek" ukradziony przez jego pradziadka w Warszawie w 1943r). Pozdrawiam MOJĄ stolicę !

  Poznianiak z Poznania:)

 • Gość: maja

  Oceniono 41 razy 11

  Brawo świetne zdjęcia, wspaniale zakomponowane i wyczekane na odpowiednią porę dnia tzn.odpowiednie oświetlenie. Super...

 • mxx01

  Oceniono 11 razy 9

  Ciekawe co by powiedział Hitler, gdyby cofnąć się w czasie i pokazać mu te zdjęcia dzisiejszej Warszawy, miasta które chciał zniszczyć i sprowadzić jedynie do przeładunkowej stacji kolejowej...????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX