Winiarnia z europalet w Poznaniu [METAMORFOZA PAWILONU]

Specjalistycznych miejsc, w których można kupić wino w Polsce jest sporo. Jednak niewiele z nich intryguje swym wyglądem tak jak Fiesta Del Vino

Fiesta Del Vino to winiarnia, która znajduje się na poznańskim Górczynie. Zaprojektowali ją architekci z pracowni mode:lina. Na niewielkiej, bo liczącej zaledwie 120 m kw. powierzchni udało się stworzyć przestrzeń, w której znaleźć można wina z najdalszych zakątków świata, bar tapas oraz strefę, w której można spróbować sprzedawanych tam trunków.

To nie ma być winiarnia, ale sklep, a przy okazji miejsce, gdzie można spróbować wina z niewielką przekąską - tak brzmiały podstawowe wymagania, które architektom postawili właściciele obiektu. W efekcie powstało miejsce, do którego można wpaść nie tylko po butelkę wina, ale też spróbować chorizo, lub nawet zostać kiperem na jeden wieczór.

Architekci podzielili wnętrze budynku w dość czytelny sposób. Za moduł posłużył im prosty, drewniany stojak na wino oraz jego elementy - surowe deski. We wnętrzu dominuje czerń oraz czerwień i biel, które mają nawiązywać do barw wina.

ZDJĘCIA WNĘTRZA>>

Fiesta Del Vino w Poznaniu

Z zewnątrz zespół mode:lina architekci postawił na elegancką i skromną elewację.

Właściciele chcieli wyeksponować witrynę, stworzyć stylowy charakter miejsca oraz na nowo je zdefiniować - mówią projektanci.

Elewację wykonano używając europalet pomalowanych na biało i czarno. Dzięki temu udało się uprościć bryłę budynku, która teraz zyskała zupełnie inne oblicze. Podobny wygląd zyskało najbliższe otoczenie sklepu.

Więcej o:
Komentarze (16)
Winiarnia z europalet w Poznaniu [METAMORFOZA PAWILONU]
Zaloguj się
 • Gość: skrilax

  Oceniono 35 razy 31

  jest git.

 • Gość: mm

  Oceniono 25 razy 23

  bardzo fajne,estetyczne i niedrogie rozwiązanie dla banalnego,szarego budynku,otoczenie wokół Winiarni też pięknieje i harmonijnie wpisuje się w ten prosty,drewniany styl:parking,miejsce na dworze,altana,kwietniki,przegrody-brawo dla pomysłodawcy i brawa dla właścicieli że zaryzykowali!

 • John Torturo

  Oceniono 15 razy 13

  Fajnie, ale wprowadzacie w błąd. To elewacja i elementy wewnątrz sa z europalet a nie cała winiarnia. Tytuł sugeruje,że całośc zbudowano z tych palet a przecież tak nie jest.

 • occam

  Oceniono 11 razy 9

  zAbudowali paletami, a nie zbudowali z palet!

 • Gość: gość

  Oceniono 16 razy 8

  Ogólnie super, jak najbardziej podziwiam i popieram :) Mam tylko obawy co starzenia się takiej elewacji. Czy za kilka lat nie będzie to wyglądało jak śmietnik. Się okażę ;)

 • Gość: ev

  Oceniono 9 razy 5

  winoteka, a nie winiarnia

 • everettdasherbreed

  Oceniono 1 raz 1

  Pewien bardzo znany polski polityk najpierw zaczął biznes od handlowania drewnianymi paletami. Potem wszedł w import i rozlewanie wina. Potem przejął ogromną gorzelnię. Potem stał się filarem największej partii, potem utworzył własną.

 • Gość: Kimono

  0

  budynek fajny, ale ogrodzenia i kwietniki mogli sobie darować. dużo się dzieje.

 • Gość: ZK

  0

  Wymieniono wiele krajów produkujących wino, ale jak zwykle Polacy swoje mają za nic i Polski nie ma. Pewnie podobnie jak min. Sikorski projektanci i właściciele nie próbowali polskich win.
  Szkoda, żałujcie - co prawda nie wszystkie, ale już dużo jest na światowym poziomie (zdobywają przecież medale na międzynarodowych konkursach). Warto promować polskie wino. www.winnicachodorowa.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX