Karolkowa Business Park. Biurowiec z ceglaną duszą

Nowoczesny biurowiec wkomponowano w zabytkowy, ceglany mur dawnej fabryki. Budynek w swoim obiektywie uchwycił fotograf Piotr Krajewski (www.a-pk.pl)

Karolkowa Business Park to budynek biurowy klasy A. Zaprojektowali go architekci z pracowni FS&P ARCUS. Biurowiec znajduje się w Warszawie między ulicami: Grzybowską, Karolkową i Towarową. Obiekt ma 12 kondygnacji naziemnych i dwie podziemne. W tych ostatnich znalazł się parking, który może pomieścić ponad 250 samochodów.

W podstawie biurowca znajduje się zabytkowy mur dawnej fabryki, w której produkowano świetlówki. Pozostałości fabryki wpisane są do rejestru zabytków dlatego projektując biurowiec architekci musieli uwzględnić ich istnienie. Ceglany mur postanowiono włączyć do nowej bryły budynku. Znajdujące się tam cegły dokładnie odnowiono. Mur zyskał też duże przeszklenia, które na poziomie parteru wpuszczają do wnętrza optymalną ilość światłą.

Biurowiec wyróżnia także sporej wielkości patio, na którym stworzono miejsce dla ogrodu. W sumie powierzchnia zielonych tarasów na dachu ma wynosić ponad 3 tys. m kw.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Karolkowa Business Park, więcej zdjęć na www.a-pk.plfot. Piotr Krajewski

 

więcej zdjęć architektury na stronie fotografa: www.a-pk.pl

Więcej o:
Komentarze (16)
Karolkowa Business Park. Biurowiec z ceglaną duszą
Zaloguj się
 • Gość: Adam

  Oceniono 24 razy 18

  A mi się podoba. Eleganckie, proste ma swój styl, ładnie się wkomponowuje i nie ma tego polskiego biurowego kiczu. :)

 • Gość: klaps

  Oceniono 7 razy 7

  Wola jest niesamowita i będzie niesamowita jeśli w ramach swojego mega-rozwoju zachowa jak najwięcej z oryginalnych zabytków i postawi warunki co do urbanistyki i architektury nowych inwestycji. Jak na razie idzie bardzo dobrze.

 • Gość: Panda

  Oceniono 8 razy 4

  Extra ze powstał powinien obudzić trochę otoczenie !

 • blumkwist

  Oceniono 12 razy 2

  A była szansa żeby - nawiązując do tych ceglanych ostańców - stworzyć coś niesztampowego....niestety nie wykorzystana.

 • Gość: polamp

  Oceniono 1 raz 1

  dawniej tam była fabryka żarówek a teraz jakieś biura, co oni tam będą robić papierki przewracać, czy to przyniesie komus jakis zysk czy tylko wyzysk bo szukają taniej sily roboczej w poslce "outsourcing"..

 • drzejms-buond

  Oceniono 1 raz -1

  ojej, tak mi przykro!
  ;-[

 • Gość: maly patrys

  Oceniono 15 razy -5

  Ciągle tylko te biurowce. Ileż można. Ceglana podstawa zachowana tylko ze względu na wymogi ochrony zabytkow. jakby to zależało od architekta czy dewelopera to by wyburzyli. Podstawa kompletnie nie komponuje sie z nadbudowa.., jest jakby wklejona w tło. Sama nadbudowa tania i bez wyrazu.,. Kolejny kloc jakich wiele, aby tylko te stanowiska dla korpoludków było gdzie rozstawic.

 • mirek1995

  Oceniono 15 razy -5

  Niby chcą coś unowocześnić a w efekcie powstaje coś takiego. Okropne , więcej to nawet szkoda pisać...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX