Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Biurowiec Green Day we Wrocławiu

red, wroclaw.gazeta.pl

Budynek zaprojektowali architekci z pracowni MAĆKÓW PRACOWNIA PROJEKTOWA. Usytuowany jest on w centrum miasta u zbiegu ulic Szczytnickiej i Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Biurowiec Green Day we Wrocławiu
Biurowiec Green Day we Wrocławiu
fot. Maciej Lulko

Projektując budynek architekci uwzględnili bliskość ważnych budynków Wrocławia. W sąsiedztwie biurowca znajduje się Ostrów Tumski, budynki uniwersyteckie, gmach Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego i Muzeum Narodowe. Architekci zaprojektowali biurowiec tak, by na parterze znalazły się lokale usługowe i handlowe. Pozostałe piętra w całości zajęły biura.

W projektowaniu myśleliśmy o wymagającym urbanistycznym kontekście, wynikającym z sąsiedztwa katedry czy biblioteki uniwersyteckiej. Nie chcieliśmy, by była to kolejna fabryka dla białych kołnierzyków, ale niepowtarzalny gmach - powiedział wrocławskiej Gazecie architekt Zbigniew Maćków.

Najbardziej charakterystycznym elementem budynku jest aluminiowa mozaika przy wejściu. Biurowiec ma jasnoszarą elewację, którą przecinają równomiernie rozmieszczone okna.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Biurowiec Green Day we Wrocławiufot. fotopolska.eu

Budynek ma spełniać najwyższe standardy ekologiczne. Architekci zaprojektowali go tak, by 80 proc. stanowisk miało naturalne oświetlenie. Dodatkowo wyposażono go w windy, które mogą odzyskiwać energię podczas hamowania. Ważna jest też bliskość przystanku tramwajowego i drogi rowerowej.

Zakładamy, że większość przyjeżdżających zrezygnuje z samochodu i wybierze bardziej przyjazne środowisku środki transportu - powiedział Michał Zawadzki, główny projektant Green Day.

W sumie w budynku pracuje ponad 2 tys. osób.

Skomentuj:

Biurowiec Green Day we Wrocławiu