Skromny biurowiec bydgoskich urzędników
Biało-szary budynek to nowa siedziba Urzędu Dozoru Technicznego
















Pracownicy Urzędu Dozoru Technicznego w Bydgoszczy przeprowadzili się do nowej siedziby. Skromny budynek zaprojektowali architekci z Pracowni Architektury Podczaszy z Krakowa. Generalnym Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "EBUD" - Przemysłówka Sp. z o.o. Obiekt powstał przy ul. Kamiennej.
Do tej pory siedziba Urzędu znajdowała się w kamienicy przy ul. Chodkiewicza 20. Jednak dla pracowników była już za mała, dlatego w 2010 r. rozpisano konkurs na zaprojektowanie nowej siedziby. Powierzchnia nowego budynku to prawie 3 tys. m kw. W środku znalazły się pomieszczenia dla blisko 80 pracowników. Powstały też pomieszczenia hotelowe i techniczne.
Poza bardziej przestrzennymi i nowocześnie wyposażonymi biurami mamy dużą salę konferencyjną, która w trybie kinowym pomieści blisko 100 osób. W starej siedzibie w największej sali możemy zmieścić zaledwie dwadzieścia kilka osób - powiedział Marek Matusiak, dyrektor bydgoskiego oddziału UDT.
Nowa siedziba ma dwa piętra. Wygląda jak dwie połączone ze sobą kostki. Elewację wykonano z aluminiowych płyt oraz szkła. Budynek w niektórych miejscach ozdobiono szarymi panelami, które przysłaniają okna.
- Więcej o:
![Biurowiec Silesia Star przy al. Roździeńskiego w Katowicach 14.10.2014 Katowice . Budowa budynku biurowego " Silesia Star " . Fot . Dawid Chalimoniuk / Agencja Gazeta SLOWA KLUCZOWE: silesia star biurowiec budynek biurowy]()
Biurowiec Silesia Star. Nowy sąsiad BRYŁY ROKU 2011!
![Zaprojektowane przez bro.Kat biuro w Katowicach Zaprojektowane przez bro.Kat biuro w Katowicach]()
Biuro o dwóch twarzach. Niby grzecznie, ale...
![Chmielna 25 Chmielna 25]()
Zaglądamy do biurowca Chmielna 25 [ZDJĘCIA]
![Kopulaki w Warszawie. Domy na Ustrzyckiej wyglądają jak wioska Smerfów Kopulaki w Warszawie. Domy na Ustrzyckiej wyglądają jak wioska Smerfów]()
Kopulaki w Warszawie. Domy na Ustrzyckiej wyglądają jak wioska Smerfów
![Budynek przy ul. Postępu 7A w Warszawie. Proj. Foroom Budynek przy ul. Postępu 7A w Warszawie. Proj. Foroom]()
Nowoczesny Służewiec z przemysłowym rodowodem. Pracownia Foroom zaprojektowała budynek przy ul. Postępu 7A
![Dom BX3. Proj. Exterio Architektura. Dom BX3. Proj. Exterio Architektura.]()
Belgijska inspiracja w polskim krajobrazie. Tak wygląda dom BX3 od Exterio Architektura
![Nowa Gwiazda - taras Nowa Gwiazda - taras]()
Tak będzie będzie wyglądać taras na dachu ósmej gwiazdy na katowickim osiedlu Walentego Roździeńskiego
![Proste Kąty w Krakowie. Proj. Kubatura Proste Kąty w Krakowie. Proj. Kubatura]()
Proste Kąty. Najnowszy projekt krakowskiej pracowni Kubatura










