Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Skromny biurowiec bydgoskich urzędników

red, bydgoszcz.gazeta.pl

Biało-szary budynek to nowa siedziba Urzędu Dozoru Technicznego

Pracownicy Urzędu Dozoru Technicznego w Bydgoszczy przeprowadzili się do nowej siedziby. Skromny budynek zaprojektowali architekci z Pracowni Architektury Podczaszy z Krakowa. Generalnym Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "EBUD" - Przemysłówka Sp. z o.o. Obiekt powstał przy ul. Kamiennej.

Do tej pory siedziba Urzędu znajdowała się w kamienicy przy ul. Chodkiewicza 20. Jednak dla pracowników była już za mała, dlatego w 2010 r. rozpisano konkurs na zaprojektowanie nowej siedziby. Powierzchnia nowego budynku to prawie 3 tys. m kw. W środku znalazły się pomieszczenia dla blisko 80 pracowników. Powstały też pomieszczenia hotelowe i techniczne.

Poza bardziej przestrzennymi i nowocześnie wyposażonymi biurami mamy dużą salę konferencyjną, która w trybie kinowym pomieści blisko 100 osób. W starej siedzibie w największej sali możemy zmieścić zaledwie dwadzieścia kilka osób - powiedział Marek Matusiak, dyrektor bydgoskiego oddziału UDT.

Nowa siedziba ma dwa piętra. Wygląda jak dwie połączone ze sobą kostki. Elewację wykonano z aluminiowych płyt oraz szkła. Budynek w niektórych miejscach ozdobiono szarymi panelami, które przysłaniają okna.

11.12.2014 Bydgoszcz , ul. Kamienna . Nowo wybudowany budynek Urzedu Dozoru Technicznego .  FOT. Arkadiusz Wojtasiewicz / Agencja Gazeta fot. ARKADIUSZ WOJTASIEWICZ

    Więcej o:

Skomentuj:

Skromny biurowiec bydgoskich urzędników