Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zaglądamy do biurowca Chmielna 25 [ZDJĘCIA]

red

Biurowo-handlowy budynek znajduje się przy ul. Chmielnej w centrum Warszawy. Jego projekt powstał w pracowni Bulanda Mucha Architekci. Kiedyś znajdowała się tu XIX-wieczna kamienica, teraz jej miejsce zajęła bryła z kolorową, falującą elewacją

Biurowiec Chmielna 25 powstał w miejscu zburzonej XIX-wiecznej kamienicy. W sumie powstało w nim 4,5 tys. m kw. powierzchni biurowej i o ponad połowę mniej powierzchni handlowej. W podziemnym garażu mogą parkować samochody i rowery. Znalazło się tam również specjalne stanowisko do ładowania pojazdów elektrycznych.

Założeniem projektu było wkomponowanie nowego budynku w istniejącą już tkankę architektoniczną. Projektując budynek architekci musieli uwzględnić wiele ograniczeń. Wśród nich znalazł się wymóg dostosowania jego wysokości do sąsiednich kamienic, dlatego najwyższą kondygnację cofnięto w głąb działki - dzięki temu jest ona niewidoczna dla spacerujących ulicą pieszych.

Elewacja biurowca składa się z "falujących" tafli szkła. Taka forma nadaje budynkowi dynamiczny charakter.

Nowy właściciel, firma IVG, nie zapowiada zmian w wyglądzie gmachu. Co ciekawe, wkrótce do budynku wprowadzi się pracownia architektoniczna SUD, która będzie w nim miała swoją siedzibę.

    Więcej o:

Skomentuj:

Zaglądamy do biurowca Chmielna 25 [ZDJĘCIA]