Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Less is more po polsku. Elegancki biurowiec z Jaworzna

red, katowice.gazeta.pl

W Jaworznie pojawił się nowy, kameralny biurowiec. Zaprojektował go architekt Miłosz Stopiński z Pracowni 111

Obiekt powstał dla firmy Nova Trading, która zajmuje się handlem stalą i aluminium. Biurowiec jest regionalnym oddziałem firmy i sąsiaduje z magazynem, z którym razem tworzy nowe logistyczne centrum. W kompleksie na co dzień pracuje kilkadziesiąt osób.

Chcieliśmy uniknąć charakterystycznego dla tego typu obiektów obrazka: wielka, systemowa hala i dolepiony przy froncie, kolorowy kwiatek - mówią projektanci.

Część biurowa ma dwa poziomy i 650 metrów powierzchni kwadratowej. Na parterze znalazła się niewielka kuchnia, recepcja i małe pomieszczenie biurowe. Na piętrze z kolei powstały dwie sale konferencyjne, otwarta przestrzeń dla pracowników, biuro kierownika oddziału i druga kuchnia. Większość pomieszczeń przedzielono jedynie taflami szkła, które sięgają od podłogi do sufitu.

Biurowiec jest bardzo skromny. Jego elewacja ogranicza się do odcieni szarości, bieli i szklanych elementów. Elewację tworzą tynkowane panele zawieszone tak, by przeszklenia osadzone były w głębokich wnękach. Metalowe płaszczyzny ustawione są pod różnymi kątami dzięki czemu "chwytają" wschodnie i zachodnie słońce co potęguje trójwymiarowy efekt.

W naszej pracy zawsze pamiętamy o prostej zasadzie: architekturą nie jest wizualizacja, tylko realizacja. W przypadku biurowca w Jaworznie włożyliśmy bardzo wiele pracy w "dopilnowanie projektu". Dzięki temu, mimo bardzo bolesnego procesu optymalizacji kosztów, ostateczny efekt przyniósł nam satysfakcję - mówi architekt Tomasz Miąskiewicz.

Jest to pierwsza realizacja architektów z Pracowni 111 w tej części kraju. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Erbud S.A.

    Więcej o:

Skomentuj:

Less is more po polsku. Elegancki biurowiec z Jaworzna