Gdynia Waterfront już otwarte [DUŻE ZDJĘCIA]

Zakończył się pierwszy etap budowy biurowo-hotelowego kompleksu Gdynia Waterfront. Nowoczesne budynki powstały tuż nad brzegiem morza

Wielofunkcyjny kompleks Gdynia Waterfront powstał pomiędzy wieżowcem Sea Towers a Skwerem Kościuszki w Gdyni. Zespół dwóch budynków został zaprojektowany przez Pracownię Projektową FORT z Gdańska. W jednym z budynków powstał hotel, a w drugim przestrzeń biurowa.

Budynek biurowy ma 11 kondygnacji i jest o dwa piętra wyższy od hotelu. Architekci zaprojektowali go tak, aby umożliwić najemcom dowolną aranżację wnętrza. Dodatkowe funkcje rozmieszczono na parterze, powstał tam oddział banku i kawiarnia, które dostępne będą dla pracowników oraz mieszkańców Gdyni.

Sąsiadujący z biurowcem hotel otwarto na początku czerwca. Powstało tam 200 pokoi, siłownia, bar, restauracja oraz dziewięć sal konferencyjnych. Największa sala może pomieścić nawet 470 osób.

ZOBACZ DUŻE ZDJĘCIA>>

Gdynia Waterfrontmateriały prasowe

W podziemiach kompleksu znalazła się wspólna dla obu budynków hala garażowa, w której wydzielono 120 miejsc parkingowych. Powstały tam również szatnie i prysznice dla rowerzystów.

Więcej o:
Komentarze (36)
Gdynia Waterfront już otwarte [DUŻE ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • Gość: gościu

  Oceniono 60 razy 42

  nuda i banał. W Gdyni jest tyle fantastycznego modernizmu, że nie trudno o inspiracje. A tu- po prostu zbudowano współczesne klocki.

 • smartmod

  Oceniono 39 razy 25

  Bardzo zawiodłem się na tym projekcie. Niby założenia słuszne. Na zewnątrz ciemno szary i prosty budynek, w środku jasny i bardziej miękki, a od strony wody na dole funkcje kawiarniano-rekreacyjne. Niestety wyszło tak, że nic do siebie nie pasuje. Na zewnątrz wyszło zbyt surowo lub może lepiej nazwać - nijako. Jasny kolor wnętrza wyższego budynku z daleka tylko drażni. Pełni jednak funkcję zachęcenia wejścia do środka i zobaczenia dziedzińca (w końcu nazwa courtyard powinna zobowiązywać). Niestety na dziedzińcu nic nie ma, a obłe wewnętrzne naroża budynku aż drażnią (widać tutaj niepotrzebnie wydane pieniądze na gięte szyby).
  Budynek robi wrażenie takiego wykonanego przez inżyniera (i tylko inżyniera). Jest niby poprawny, niby kolorem się dopasowuje do Sea Towers, ale w konfrontacji z rzeczywistością ani nie pasuje do kontekstu ani też nie jest ciekawy. Jest niestety po prostu taki mierny. Mam nadzieję, że jak będą zabudowywać powoli cyple stoczniowe, to budynki będą miały trochę więcej polotu.

 • 3kwarta

  Oceniono 35 razy 19

  przeciętniactwo straszne - szkoda bo wielu dużych miast nad morzem nie mamy...

 • syd2011

  Oceniono 20 razy 12

  tem mariot jest okropnym klockiem, ukad okien nie wspolgra z cala reszta okien we wszstkich sasiadujacych budynkach. FUJ

 • perculator

  Oceniono 13 razy 9

  Szkoda braku wykorzystania atutu malowniczo polozonej Gdyni I ciaglego oszpecania tego pieknie polozonego miasta. Wielka szkoda braku wizji i estetyki. Zyski za niszczenie pieknego wizerunku w imie "badziewia" Dlaczego pozwala sie na to?

 • Oceniono 8 razy 6

  Przytłaczający widok. Całość wygląda dośc ponuro na tle pogodnego błękitnego nieba, a co będzie zimą?
  I nie, nie podobałaby mi się termomodernizacja.

 • Gość: Loko

  Oceniono 10 razy 4

  Dlaczego zaprojektowali cos tak BRZYDKIEGO? Dlaczego miasto pozwoliło to postawić?

 • serfwe erwr

  Oceniono 3 razy 3

  nowocześnie... ye*any zaścianek, ohydnie, dzizas jak mnie wqrwia ten kicz zlepiony z żyletek, szpeci cały port, a teraz jeszcze dokleili do tego te tandetne kostki :/ szkoda że polacy mają w dalszym ciągu tak lipne wyczucie estetyki i podniecają ich byle większe budynki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX