Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Karolkowa Business Park. Biurowiec z ceglaną duszą

red

Nowoczesny biurowiec wkomponowano w zabytkowy, ceglany mur dawnej fabryki. Budynek w swoim obiektywie uchwycił fotograf Piotr Krajewski (www.a-pk.pl)

Karolkowa Business Park, więcej zdjęć na www.a-pk.pl
Karolkowa Business Park, więcej zdjęć na www.a-pk.pl
fot. Piotr Krajewski

Karolkowa Business Park to budynek biurowy klasy A. Zaprojektowali go architekci z pracowni FS&P ARCUS. Biurowiec znajduje się w Warszawie między ulicami: Grzybowską, Karolkową i Towarową. Obiekt ma 12 kondygnacji naziemnych i dwie podziemne. W tych ostatnich znalazł się parking, który może pomieścić ponad 250 samochodów.

W podstawie biurowca znajduje się zabytkowy mur dawnej fabryki, w której produkowano świetlówki. Pozostałości fabryki wpisane są do rejestru zabytków dlatego projektując biurowiec architekci musieli uwzględnić ich istnienie. Ceglany mur postanowiono włączyć do nowej bryły budynku. Znajdujące się tam cegły dokładnie odnowiono. Mur zyskał też duże przeszklenia, które na poziomie parteru wpuszczają do wnętrza optymalną ilość światłą.

Biurowiec wyróżnia także sporej wielkości patio, na którym stworzono miejsce dla ogrodu. W sumie powierzchnia zielonych tarasów na dachu ma wynosić ponad 3 tys. m kw.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Karolkowa Business Park, więcej zdjęć na www.a-pk.plfot. Piotr Krajewski

 

więcej zdjęć architektury na stronie fotografa: www.a-pk.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Karolkowa Business Park. Biurowiec z ceglaną duszą