Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Biurowiec w centrum Poznania. Z dużym parkingiem i trawą na dachu

red

Budowa biurowca przy ul. Za Bramką w Poznaniu rozpoczęła się w listopadzie 2014 r. Obiekt zaprojektowali architekci z pracowni Ultra Architects. Budynek uzupełni jeden z kwartałów śródmiejskiej zabudowy.

Lokalizacja inwestycji była głównym czynnikiem, który zdeterminował formę naziemnej części budynku. Od strony ulicy architekci zaproponowali nowoczesną, ale też spokojną elewację, która ma dobrze wpisać się w miejską pierzeję. Do sąsiednich kamienic mają nawiązywać gzymsy, którymi rozdzielono piętra. Z kolei ściany posiadają pionowe otwory okienne rozmieszczone w dość rytmiczny i powtarzający się sposób.

Biurowiec sąsiaduje z bardzo wąskimi uliczkami, dlatego architekci zaproponowali dużo przeszkleń, które mają do środka wpuszczać jak najwięcej naturalnego światła.

Od strony wnętrza kwartału budynek ma zupełnie inne oblicze. Każda jego kondygnacja została cofnięta względem poprzedniej, tworząc w ten sposób rekreacyjne tarasy wyłożone drewnem i uzupełnione zielenią. Również po tej stronie ogromne znaczenie mają przeszklenia. Dzięki nim zaciera się wizualna granica między wnętrzem i zewnętrzną częścią obiektu. Dodatkowo trawa pojawi się także na dachu.

Istotnym elementem projektu jest część publiczna. Powstanie ona od strony ulicy Za Bramką i stanowić będzie niewielki plac z ławkami i zielenią zaaranżowaną podobnie jak na tarasach nowego budynku.

W sumie biurowiec będzie miał siedem kondygnacji i 14 tys. m kw. powierzchni. Mogący pomieścić niemal 300 aut parking powstanie na trzech kondygnacjach podziemnych i części parteru.

Będzie to w dużej mierze parking ogólnodostępny z miejscami dla samochodów osobowych, motocykli i rowerów - wyjaśniają projektanci.

Parking przejmie część miejsc postojowych, które niedawno zniknęły z pobliskiego pl. Kolegiackiego.

Zakończenie inwestycji planowane jest na maj 2016 r.

    Więcej o:

Skomentuj:

Biurowiec w centrum Poznania. Z dużym parkingiem i trawą na dachu