Łódzki biurowiec z ręcznie formowanej cegły [ZDJĘCIA]

Budynek Ericpol Software Pool w Łodzi to połączenie tradycyjnej, ręcznie formowanej cegły z dużymi powierzchniami nowoczesnych przeszkleń. We wnętrzu znalazło się także miejsce na beton architektoniczny oraz murale przedstawiające największych pionierów nauki, kultury i sportu. Jaki efekt dało takie połączenie można zobaczyć w naszej galerii zdjęć przedstawiającej budynek.

Ericpol Software Pool to biurowiec zaprojektowany na planie litery X, w którym wszystkie skrzydła łaczą się w centralnym punkcie w przeszklonym łączniku. Projekt budynku powstał w pracowni Horizone Studio. Zaproponowane przez pracownie wykorzystanie ręcznie formowanej cegły daje niepowtarzalną strukturę o ciekawych efektach światłocieniowych. Tradycyjny materiał skontrastowano z nowoczesnymi powierzchniami dużych przeszkleń. Aby zabezpieczyć budynek przed nagrzewaniem i utratą temperatury . Szkło zostało zabezpieczone specjalnymi powłokami niskoemisyjnymi a na zewnątrz budynku zaprojektowano system żaluzji, które automatycznie dostosowują swoje ułożenie do panującego nasłonecznienia i siły wiatru.

Charakterystyczna bryła budynku została zaprojektowana w sąsiedztwie dawnego ogrodu pałacowego Karola Scheiblera. Do dziś znajdują się tu pomniki przyrody objęte ochroną. Projekt już na wstępnym etapie uzyskał pozytywną opinię Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Kształt i wielkość budynku, jak również elewacje zaprojektowano tak, aby zintegrować go z najbliższym otoczeniem, zwracając uwagę na charakter sąsiednich historycznych budynków.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>>

Ściany biur, pomieszczeń socjalnych i korytarzy ozdobią murale przedstawiające pionierów nauki, kultury i sportu, utrzymane w stylu street art. Wnętrza mają pobudzać do kreatywności i spontanicznej wymiany myśli, niezależnie od tego, czy pracownicy będą w biurze, kuchni czy na korytarzu.

Budynek zlokalizowany jest w Łodzi u zbiegu ulic Sienkiewicza i Tymienieckiego:

_____________________________________________________________________

Zobacz też relację z budowy warszawskiego biurowca PRIME Corporate Center:

Więcej o:
Komentarze (7)
Łódzki biurowiec z ręcznie formowanej cegły [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • Gość: m

  Oceniono 31 razy 31

  Elegancki, niekrzykliwy, niekiczowaty..
  I nawet płot byli w stanie zrobić tak że nie psuje efektu
  Dla mnie bomba

 • Gość: jozue

  Oceniono 22 razy 22

  W Łodzi coraz ciekawiej,dworzec,podwórce,W Z,Expo, tylko powodzenia życzyć,no to tradycyjne Brawo!

 • Gość: klaps

  Oceniono 16 razy 16

  klasa i styl. nowoczesne, odważne ale bez zadęcia. tworzy miejsce. gdyby chociaż jeden biurowiec na takin Służewcu w Warszawie miał taki poziom...

 • Gość: mk

  Oceniono 6 razy -2

  Szkoda ze trafostacja w najlepszym stylu od frontu :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX