Polskie domy jednorodzinne. Bardzo nietypowe [TOP 10]

02.09.2011 10:22
Bolko-loft

Bolko-loft Fot. Miłosz Jaksik

Wzbudzają kontrowersje, szokują sąsiedztwo, zaskakują nowatorstwem. Oto 10 przykładów najbardziej nietypowych domów jednorodzinnych w Polsce.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (27)
Polskie domy jednorodzinne. Bardzo nietypowe [TOP 10]
Zaloguj się
 • isis_brunetka

  Oceniono 6 razy 6

  Szkoda tylko, że w Polsce nikt nie myśli o aranżacji zieleni wokół tych "cudnych" domów. Wszystko sie tylko kręci dookoła bryły, wnetrza, a zna zewnątrz - tragedia - trawniczek i kilka tujek. To ma być kompozycja???

 • Gość: Luc

  Oceniono 7 razy 5

  Lampiarni powiadacie? A może lampowni? :)

 • dziewczynawitryna

  Oceniono 18 razy 4

  Pan Stelmach tak radośnie krytykuje masowy gust (rzeczywiście, nie najlepszy), ale sam chwali to straszne badziewie autorstwa pana Kozłowskiego, które wygląda jak podniszczony silos atomowy. Ja wiem: de gustibus non disputandum est, ale ten przypadek mnie załamał. Kto tu jest niedojrzały? Dla mnie najpaskudniejszą formą niedojrzałości jest snobizm właśnie...

 • Gość: Marcin

  Oceniono 4 razy 2

  Zgadzam się z tym, kto krytykował ogródki, obecnie wszystkie wyglądają jak z supermarketu ogrodniczego, bo w istocie takie właśnie są. A gdzie polskie hortensje, peonie itp.? Ciekawe, że nawet tutaj zawitała globalizacja, nie ważne gdzie mieszkasz, masz tuję. Rozumiem, że nie wszyscy muszą lubić kwiaty, ale wtedy chyba lepszy jest goły trawnik niż te choineczki podsypane korą.
  Co do Pana komentującego dworki, to zgadzam się, że nie są najpiękniejsze. Sam wolę modernistyczne kształty (choć dziś to już bardziej neomodernistyczne/ postmodernistyczne), jednak nie twierdzę, że ci, którzy je lubią są niewykształceni. To raczej sprawa gustu. Może po prostu niewiele widzieli, bo niby gdzie? Szkoła tego nie pokazuje.

 • Gość: wujek

  Oceniono 4 razy 2

  na stare lata wylażć po tych schodach jeszcze w zimie ...oj bedzie problem

 • seidr

  Oceniono 6 razy 2

  Krótko i na temat: dom na wodzie, to pomysł stary i w Holandii takich domów jest na pęczki, więc to wg mnie żadna fantazja, tylko oryginalność, że ktoś w Polsce wyszedł poza ramy klocka z garażem. A mały wielki domek to pomysł szwedzki - od dawna można w Szwecji kupić takie już gotowe, łącznie z wyborem w kwestii kilku dostępnych metraży oraz można kupić takie dwa jako bliźniak - Ameryki z tym nie odkryto. Polecam wybranie się na wycieczkę po Europie, może wtedy to, co jest gdzie indziej typowe, przestanie być taką "hola-hola" sensacją.
  A tak na marginesie: dom okrągły jest straszny i chyba najbrzydszy tutaj.

 • Gość: Podpisz się

  Oceniono 1 raz 1

  Niestety... W Polsce "nietypowe" oznacza najczęściej KOSZMARNE!!!

 • moojcik

  Oceniono 1 raz 1

  fajny dom, o ile pan architekt zakłada że: umrze młodo (jak tu staremu lazić po schodach) i bezdzietnie (kto będzie wnosił wózek) w zimnym mieszkaniu (koszty ogrzewania !), nawet pies się nie ulituje (sierściuch nie dobiegnie na dół za potrzebą).

  pozazdrościć

 • Gość: Ja2

  0

  W domku na wodzie panele odlatają

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze artykuły