Ogród na Notre Dame - kolejny pomysł na nowy dach katedry

Szklany dach z ogrodem i zrekonstruowana iglica. Miysis Studio z Belgii zaprezentowało swój pomysł na odbudowę katedry Notre Dame w Paryżu.

Po zapowiedzi przez francuskiego premiera Edouarda Philippe'a ogłoszenia konkursu na projekt nowego dachu i iglicy katedry Notre Dame w Paryżu, co chwilę pojawiają się nowe projekty. Jedni chcą wiernego odtworzenia spalonych elementów. Inni proponują radykalne rozwiązania.

Belgijskie Miysis Studio zaprezentowało niedawno wizualizacje katedry Notre Dame z nowoczesnym, przeszklonym dachem. Charakterystyczna iglica (zaprojektował ją w XIX wieku Eugène Viollet-le-Duc) miałaby zostać zrekonstruowana przy użyciu nowoczesnych materiałów. Pod szklanym dachem (o wymiarach takich samych, jak dach, który spłonął) powstałby udostępniony dla zwiedzających ogród.

Pomysł Miysis 3D Studio na odbudowę dachu i iglicy katedry Norte Dame w Paryżu.Pomysł Miysis 3D Studio na odbudowę dachu i iglicy katedry Norte Dame w Paryżu. Wiz. Miysis 3D Studio

Nie twierdzimy, że jest to projekt idealny dla Notre-Dame. To tylko nasza wizja potencjału odbudowy tej wspaniałej katedry

- mówią projektanci z Miysis Studio

Twórcy wizualizacji chcieli znaleźć równowagę między historią a przyszłością. Stworzyć koncepcję nowoczesną, z poszanowaniem zabytkowej architektury.

Prezydent Francji Emmanuel Macron liczy, że odbudowę świątyni uda się zakończyć w ciągu pięciu lat.

Pomysł Miysis 3D Studio na odbudowę katedry Notre Dame w Paryżu.Pomysł Miysis 3D Studio na odbudowę katedry Notre Dame w Paryżu. Wiz. Miysis 3D StudioWięcej o:
Komentarze (3)
Ogród na Notre Dame - kolejny pomysł na nowy dach katedry
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • xprimo

  Oceniono 6 razy 2

  idealne rozwiązanie. w dzień z daleka nei widać że szkło. w nocy pięknie oświetlone - i dodatkowa atrakcja turystyczna. mega pomysł. zawsze powtarzam że wszystkie budynki nowo budowane w dużych miastach powinny mieć zielone ogrody na dachach - ogólno dostępne własnei czesto kosztem wycinania "dolnych" drzew

 • Gość: Kasparov

  Oceniono 4 razy 2

  W mojej skromnej ocenie dach ładnie "wpasowuje" się do budynku - zmienia się właściwie materiał wykonania dachu, iglica zachowana w oryginalnym stylu, z dalszej perspektywy wygląda spojenie - zachowane tradycyjnej formy z nutą współczesności. No i ogród, który przyciągnie kolene rzesze turystów $$ :D

 • Gość: Miłosz

  Oceniono 5 razy 1

  Wspaniale, mniej więcej tak to sobie wyobrażałem. Pierwsza myśl która przemkneła mi przez głowę gdy dowiedziałem sie o rozmiarz zniszczeń dachu katedry to taka by był on szklany po rekonstrukcji z pieknym zielonym ogrodem i nowoczesna iglicą. Nie ma się co łudzic na rekonstrukcję sprzed pożaru aby była identyczna, dęby na więźbę nalezało by zasadzić aby mogły swobie rosnąć 200 lat przecież nikt nie wyobraża sobie chyba wycinki kilki tysięcy kilkuset letnich dębów w Europie poza tym brak odpowiedniej kadry rzemieslników i fachowców zdolnych do pracy w warunkach przypominających te rodem ze średniowiecza. Możliwe są takie rekonstrukcje owszem nawet takimi metodami ale obawiam się, że nie na taką skalę jak ta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX