Polskie blokowiska XXI wieku [KSIĘGA PRZESTRZENI]

red

Jak powinny wyglądać i jakie funkcje spełniać domy wielorodzinne budowane w XXI wieku? Kolejny odcinek Księgi Przestrzeni podejmuje temat nowoczesnego blokowiska.

architektura mieszkaniowa, polska architektura, wrocław, polska, arc2 Fabryka Projektowa
www.arc2.com.pl

Blok na miarę XXI wieku

W najnowszym odcinku Księgi Przestrzeni podejmowany jest temat "zwykłych" domów wielorodzinnych i współczesnych rozwiązań tematu osiedla mieszkaniowego. Szczególną uwagę poświęcono budownictwu komunalnemu i problemowi rewitalizacji blokowisk odziedziczonych po PRL, a także urbanistycznym aspektom budowy zespołów mieszkaniowych. Jak budować tanio i dla każdego, ale funkcjonalnie i z gustem? To nie lada wyzwanie.

Niesztampowe bloki w kadrze

W odcinku pokazywane są: niesztampowo zrewitalizowane peerelowskie blokowisko i dwa wielkomiejskie zespoły zabudowy wielorodzinnej - unikatowe przykłady eleganckiej inwestycji komunalnej i przystępnego cenowo, a dobrze zaprojektowanego osiedla deweloperskiego. Dopełnieniem tematu będą dwie nietypowe mieszkaniówki z mniejszego miasta oraz szczególny przypadek twórczego podejścia do tematu domów szeregowych.    

O architekturze osiedli mieszkaniowych Bogna Świątkowska i Jarosław Trybuś rozmawiają z Jolą Starzak i Dawidem Strębickim, a o swoim projektach opowiada Dariusz Herman z pracowni HS99.  

Premiera programu w piątek (21.04.2017) o godzinie 19:20 na kanale TVP KULTURA,

powtórka w sobotę (22.04.2017) o godzinie 12:40

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Polskie osiedla od dewelopera nie takie straszne. Przeczytaj więcej na temat dobrze zaprojektowanych bloków >>>

Skomentuj:

Polskie blokowiska XXI wieku [KSIĘGA PRZESTRZENI]