Polskie blokowiska XXI wieku [KSIĘGA PRZESTRZENI]

Mimo zabudowy typu szeregowego każdy właściciel jest posiadaczem innego domu. Wszystko dzięki zróżnicowaniu wysokości oraz spadków dachu.

Mimo zabudowy typu szeregowego każdy właściciel jest posiadaczem innego domu. Wszystko dzięki zróżnicowaniu wysokości oraz spadków dachu. (www.arc2.com.pl)

Jak powinny wyglądać i jakie funkcje spełniać domy wielorodzinne budowane w XXI wieku? Kolejny odcinek Księgi Przestrzeni podejmuje temat nowoczesnego blokowiska.

Blok na miarę XXI wieku

W najnowszym odcinku Księgi Przestrzeni podejmowany jest temat "zwykłych" domów wielorodzinnych i współczesnych rozwiązań tematu osiedla mieszkaniowego. Szczególną uwagę poświęcono budownictwu komunalnemu i problemowi rewitalizacji blokowisk odziedziczonych po PRL, a także urbanistycznym aspektom budowy zespołów mieszkaniowych. Jak budować tanio i dla każdego, ale funkcjonalnie i z gustem? To nie lada wyzwanie.

Niesztampowe bloki w kadrze

W odcinku pokazywane są: niesztampowo zrewitalizowane peerelowskie blokowisko i dwa wielkomiejskie zespoły zabudowy wielorodzinnej - unikatowe przykłady eleganckiej inwestycji komunalnej i przystępnego cenowo, a dobrze zaprojektowanego osiedla deweloperskiego. Dopełnieniem tematu będą dwie nietypowe mieszkaniówki z mniejszego miasta oraz szczególny przypadek twórczego podejścia do tematu domów szeregowych.    

O architekturze osiedli mieszkaniowych Bogna Świątkowska i Jarosław Trybuś rozmawiają z Jolą Starzak i Dawidem Strębickim, a o swoim projektach opowiada Dariusz Herman z pracowni HS99.  

Premiera programu w piątek (21.04.2017) o godzinie 19:20 na kanale TVP KULTURA,

powtórka w sobotę (22.04.2017) o godzinie 12:40

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Polskie osiedla od dewelopera nie takie straszne. Przeczytaj więcej na temat dobrze zaprojektowanych bloków >>>

 

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
 • Kukurydze w Katowicach Powojenne bloki z Polski wcale nie są nudne! Oto te najciekawsze [PRZEGLĄD]
 • Osiedle Domów na wzgórzu w Mikołowie Osiedle na wzgórzu. Białe domy o indywidualnym charakterze
 • Źródło: www.19dzielnica.pl fot. Juliusz Sokołowski Polskie osiedle od dewelopera nie takie straszne? Wybraliśmy te, które zachwycają! [TOP10]
Komentarze (4)
Polskie blokowiska XXI wieku [KSIĘGA PRZESTRZENI]
Zaloguj się
 • Gość: kfadratowy

  Oceniono 2 razy 2

  skracając czas na poszukiwania: WROCŁAW, MIKMAK HOUSE

 • Gość: How!

  0

  Super! To ja rozumię!

 • Gość: Kuba

  0

  WILLE POD AKACJAMI, Kraków

 • Gość: kfadratowy

  0

  Osiedle komunalne w Forcie Śliwickiego, Warszawa.
  Nie za ma co:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze artykuły