Nadmorski pensjonat KLONOVA w Białogórze - dzieło HOLA Grupa Projektowa

Pensjonat KLONOVA

Pensjonat KLONOVA (Fot.Yassen Hristov/Hompics)

Ten przemyślany architektonicznie obiekt oddaje ducha nadmorskiej Białogóry. Jej szerokie plaże z białym piaskiem i bujne, sosnowe lasy przyciągają co roku turystów szukających relaksu i wyciszenia. Znajdą je w pensjonacie KLONOVA - to idealne miejsce na rodzinny wypoczynek.

KLONOVA oferuje komfortowe miejsca noclegowe o wysokim standardzie. O estetykę bryły budynku i jego wnętrz zadbali projektanci: zespół HOLA Grupa Projektowa, studio architektoniczne EXTERIO oraz pracownia projektowania wnętrz HOLA Design. Całkowita powierzchnia użytkowa obiektu to ok. 550 m kw.

Prosta bryła budynku nawiązuje do regionalnej architektury. Drewno bejcowane na czarno czy odwołujące się do nadmorskich spichlerzy elewacje pokryte ręcznie wyrabianymi ceglanymi płytkami, kontrastują z grafitową blachą pokrywającą dach i portal wejściowy.

Wnętrze podzielono na przestronne pokoje o jednakowej szerokości, które można łączyć ze sobą w zespoły. Składane są również przegrody tarasów, dzięki czemu możliwe jest przejście między pokojami. Na poddaszu znajdują się najwygodniejsze apartamenty z przeszklonymi tarasami wciętymi w bryłę dachu, z których rozpościera się piękny widok na morze i zachodzące nad nim słońce.

Aby jeszcze lepiej oddać nadmorski klimat pensjonatu we wnętrzach zastosowane takie elementy wystroju jak żeglarskie liny, deski wytrawione przez sól morską, lampy stojące z podstawami z kłód drewna wyrzuconych na brzeg przez morskie fale. Marynistyczna jest również kolorystyka – granaty, biele i kolory ziemi połączono z naturalnymi materiałami wykończeniowymi takimi jak ciepłe drewno czy ceglane ściany w palecie szarości.

Pensjonat KLONOVA położony jest w ogrodzie. Znajduje się tam basen ogrzewany energią paneli słonecznych umieszczonych na dachu. Mogą z niego korzystać także dzieci. Z myślą o nich zaaranżowano także zewnętrzny plac zabaw.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • In this photo taken on Thursday, Sept. 21, 2017, a view of the World Cup stadium in Rostov-on-Don, Russia. (AP Photo) Tak prezentują się stadiony na Mistrzostwa Świata w Rosji. Niektóre z nich robią ogromne wrażenie!
  • Hala 100-lecia Cracovii Hala 100-lecia Cracovii - jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce
  • Pawilon w Barcelonie, proj. Mies van der Rohe, 1929 rok Mniej znaczy więcej - architektura mistrza minimalizmu
Komentarze (1)
Nadmorski pensjonat KLONOVA w Białogórze - dzieło HOLA Grupa Projektowa
Zaloguj się
  • menazka

    0

    Nic dodać, nic ująć. Hola-exterio jak zawsze trzyma wysoki poziom. Propsy!:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze artykuły