Miasteczko z kontenerów na terenie Stoczni Cesarskiej w Gdańsku

Modułowa wioska z kolorowych kontenerów już niedługo może stanąć na terenie Stoczni Cesarskiej w Gdańsku. Swoją siedzibę znajdą tu małe i średnie przedsiębiorstwa oraz start-upy.

Rozstrzygnięto konkurs na projekt opracowanie koncepcji mobilnego miasteczka dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz start-upów, na terenie Stoczni Cesarskiej w Gdańsku. Kontenerowe miasteczko ma stanąć przy żurawiu M3, na którym już wkrótce powstanie punkt widokowy. Konkurs prowadzony był we współpracy z Fundacją „Edukacja, Praktyka, Rozwój i Wydziałem Architektury Sopockiej Szkoły Wyższej.

Zwyciężył projekt Sylwii Skwarczyńskiej i Magdaleny Maczan z Wydziału Architektury Sopockiej Szkoły Wyższej. Laureatki zaproponowały modułową wioskę z kolorowych, umieszczonych na dwóch poziomach kontenerów. Dachy porośnięte będą roślinnością ekstensywną. Pojawią się tu także łąka kwietna i ogród deszczowy.

Cały proces trwał od stycznia 2019 do dziś i obejmował 4 sesje warsztatowe prowadzone przez specjalistów, którzy wskazywali na niuanse zadania konkursowego i wyzwania związane ze specyfiką zastosowania kontenerów morskich jako podstawowego materiału konstrukcyjnego

– powiedział architekt Grzegorz Pęczek, wiceprezes Fundacji „Edukacja, Praktyka, Rozwój”, a zarazem dziekan WA Sopockiej Szkoły Wyższej.

W najbliższych miesiącach koncepcja zostanie przeanalizowana pod kątem możliwości jej zrealizowania. Do końca maja, w kontenerze obok żurawia M3, można oglądać wszystkie konkursowe prace.

Kontenerowe miasteczko na terenie Stoczni Cesarskiej. Proj.  Sylwia Skwarczyńska i Magdalena Maczan.Kontenerowe miasteczko na terenie Stoczni Cesarskiej. Proj. Sylwia Skwarczyńska i Magdalena Maczan. Mat. prasoweWięcej o:
Komentarze (1)
Miasteczko z kontenerów na terenie Stoczni Cesarskiej w Gdańsku
Zaloguj się
  • adamczajka

    Oceniono 4 razy 0

    Moda na kontenery zamiast urbanistyka, planowanie i architektura ale co, jeśli nie ma kasy ani ambicji?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX