Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

22.Konkurs KOŁO: trwa głosowanie internautów na najlepszy projekt toalety publicznej w Łazienkach Królewskich

Mat. prasowe/red. WG

22. edycja Konkursu KOŁO weszła w kolejny etap. Uczestnicy przesłali już swoje projekty budynku toalety publicznej w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Teraz każdy może wybrać najlepszy projekt w głosowaniu internautów.

22. Konkurs Koło - plakat konkursowy autorstwa Andrzeja Pągowskiego
22. Konkurs Koło - plakat konkursowy autorstwa Andrzeja Pągowskiego
Mat. prasowe

Konkurs KOŁO już od 22 lat zachęca młodych architektów do projektowania w polskich miastach mikro obiektów z funkcją toalety publicznej. Tegoroczna edycja postawiła przed uczestnikami wyjątkowe zadanie. Partnerem konkursu są bowiem Łazienki Królewskie, które co roku odwiedzają ponad 3 miliony turystów z całego świata. Nietypowe miejsce wymusiło nietypowe podejście do projektowania – połączenie tradycji i poszanowania wartości zabytków z nowoczesnością i kreatywnością młodych architektów. Kluczowe jest też zastosowanie rozwiązań, które umożliwią dostęp do budynku wszystkim grupom odbiorców, w tym również odbiorcom o szczególnych potrzebach – osobom z niepełnosprawnością czy osobom starszym.

Przeczytaj więcej o 22. Konkursie Koło>>

Oceniając prace zwracamy uwagę u projektujących na połączenie ich unikalnej wizji ze zrozumieniem kontekstu. Łazienki Królewskie to wyjątkowe miejsce, w którym, ze względu na jego charakter i wartość historyczną, nie liczy się jedynie oryginalność i poprawność rozwiązań a wyczucie genius loci. Historia powinna stać się inspiracją do kreatywnego dialogu z otoczeniem przy użyciu współczesnych środków wyrazu architektonicznego

 

komentuje Marta Sękulska-Wrońska, Prezes Oddziału Warszawskiego SARP, członek kapituły sędziowskiej 22. Konkursu KOŁO.

Firma Geberit, organizator konkursu, co roku nawiązuje współpracę z innym polskim miastem czy instytucją, i przypomina o tak ważnym temacie, jak toalety publiczne w przestrzeniach miejskich. Najlepsza ze zgłoszonych prac, otrzymuje Grand Prix w wysokości 20 000 PLN i ma szanse na realizację przez partnera konkursu. Stało się tak choćby w przypadku projektu Pawilonu Plażowego w Warszawie. Konkurs jest więc nie tylko wielką szansą dla młodych architektów. Poprzez internetowe głosowanie daje mieszkańcom realną możliwość wpłynięcia na otaczającą ich tkankę miejską.

Wszystkie prace zgłoszone w ramach 22. Konkursu KOŁO znajdują się na stronie https://konkurskolo.pl/projekty/. Każdy może oddać głos na najlepszy projekt codziennie, do 12 czerwca.

Oprócz konkursu głównego, w którym projekty są oceniane przez jury, przyznana zostanie również nagroda internautów.

    Więcej o:

Skomentuj:

22.Konkurs KOŁO: trwa głosowanie internautów na najlepszy projekt toalety publicznej w Łazienkach Królewskich