Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

40 under 40 - w gronie najbardziej obiecujących architektów Europy trzy nazwiska z Polski

WG

Ogłoszono właśnie listę "40 under 40" - czterdziestu obiecujących architektów i projektantów z Europy, którzy nie ukończyli jeszcze 40 roku życia. W tym roku, w tym prestiżowym gronie znaleźli się Anna Paszkowska-Grudziąż z pracowni 81.WAW.PL, Jakub Cieślik z grupy VERSO i Łukasz Skorek z KUMSTUDIO.

Dom w Kuźnicy Kiedrzyńskiej; proj. Grupa Verso Deltoid
Dom w Kuźnicy Kiedrzyńskiej; proj. Grupa Verso Deltoid
Fot. Baumit & Grupa Verso Deltoid

Kolejny raz The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies wraz z The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design, przyznało nagrody "40 under 40" - dla czterdziestu wschodzących gwiazd europejskiej architektury i wzornictwa, które nie ukończyły jeszcze 40. roku życia. Jurorzy oceniali nadesłane prace pod kątem innowacyjności, wykorzystania najnowszych technologii i świadomości ekologicznej.

40 under 40 - nagrody

Na listę "40 under 40" 2019 trafiło trzech architektów z Polski - Anna Paszkowska-Grudziąż z pracowni 81.WAW.PL, Jakub Cieślik z grupy VERSO i Łukasz Skorek z KUMSTUDIO.

Anna Paszkowska-Grudziąż (wraz z Rafałem Grudziążem) jest założycielką warszawskiej pracowni 81.WAW.PL, członkiem zarządu i jednocześnie głównym projektantem. Pracownia 81.WAW.PL powstała w 2010 roku. Słynie z oryginalnych, niebanalnych projektów domów i wnętrz. Architekci mają na koncie mnóstwo nagród. Wymieńmy kilka ostatnich - Nagroda Roku Sarp 2019, 4 Buildings Awards 2019, World Architecture Community 2020 czy Top Builder 2020. Założyciele 81.waw.pl zaprojektowali autorską kolekcję łóżek Śnimisie.

Realizacje 81.WAW.PL:

Dom Pień>>

Dom Polny>>

Dom Leśny>>

Dom Dziurawy>>

Dom pod linią>>

Dom CPN>>

 

Dom w Kuźnicy Kiedrzyńskiej; proj. Grupa Verso Deltoid
Dom w Kuźnicy Kiedrzyńskiej; proj. Grupa Verso Deltoid
Fot. Baumit & Grupa Verso Deltoid

Jakub Cieślik (wraz z Kamilem Cierpiołem) założył pracownię architektoniczną grupa VERSO. Ukończył Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Już od pierwszego roku studiów w 1999 roku prowadził kursy rysunku architektonicznego, a w 2004 r. otworzył profesjonalną szkołę rysunku architektonicznego i artystycznego VERSO, przygotowującą do egzaminów wstępnych na prestiżowe uczelnie z profilem architektury oraz Akademii Sztuk Pięknych nie tylko w Polsce. Jakub Cieślik i grupa Verso są laureatami licznych nagród - m.in.Fasada Roku 2018 czy Architektura Roku Województwa Śląskiego.

Realizacje grupy VERSO:

Dom w Kuźnicy Kiedrzyńskiej>>

Dom na łące w Cisiu>>

Łukasz Skorek to założyciel KUMstudio - biura architektonicznego zajmującego się projektowaniem architektury bez ograniczeń, doradztwem inwestycyjnym, projektowaniem i wykonywaniem wnętrz oraz autorskich mebli i designu.

Zobaczcie realizacje KUMstudio:

W konkursie "40 under 40" mogli wziąć udział architekci z krajów Unii Europejskiej oraz Albanii, Andory, Azerbejdżanu, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Wysp Kanaryjskich, Wysp Owczych, Gruzji, Lichtensteinu, Macedonii, Islandii, Mołdawii, Monako, Czarnogóry, Norwegii, Rosji, San Marion, Serbii, Szwajcarii i Turcji.

Wernisaż prac laureatów nagrody "40 under 40" odbędzie w czerwcu 2020 roku w Atenach w Centrum Europejskim(termin może zostać zmieniony z powodu pandemii koronawirusa).

Annie Paszkowskiej-Grudziąż, Jakubowi Cieślikowi i Łukaszowi Skorkowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

    Więcej o:

Skomentuj:

40 under 40 - w gronie najbardziej obiecujących architektów Europy trzy nazwiska z Polski