Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Osiedle Nowe Kolibki z nagrodą European Property Awards. To projekt Roark Studio

Redakcja Pressland/WG

Znajdująca się na granicy Gdyni i Sopotu inwestycja Nowe Kolibki, wykonana według projektu sopockiej pracowni Roark Studio, została doceniona przez jury konkursu European Property Awards w kategorii Residential Development for Poland, otrzymując tytuł AWARD WINNER 2019-2020.

Osiedle Nowe Kolibki. Proj. Roark Studio
Osiedle Nowe Kolibki. Proj. Roark Studio
Fot. Tom Kurek

Nowe Kolibki to projekt wykonany dla Invest Komfortu. Pierwszym wyróżnikiem osiedla jest jego lokalizacja – położone jest na granicy Gdyni i Sopotu, na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, zaledwie 800 m od plaży. Głównym założeniem architektów z pracowni Roark Studio, było stworzenie spokojnego, eleganckiego i pełnego zieleni osiedla.

Projektowany układ osiedla odzwierciedla ideę projektową: budynki usytuowano w taki sposób, aby wykształcić przestrzenne wnętrza urbanistyczne i w jak największym stopniu otworzyć się na istniejącą i projektowaną zieleń. Zabudowa jest stosunkowo zwarta przy ulicy i ‘rozluźnia się’ w kierunku lasu.

 

Osiedle Nowe Kolibki. Proj. Roark Studio
Osiedle Nowe Kolibki. Proj. Roark Studio
Fot. Tom Kurek

Całość założenia nałożono na dwa przecinające się ciągi piesze - główny ciąg łączący wejście od ul. Bernadowskiej w stronę budynku fitness oraz ciąg łączący wszystkie wnętrza urbanistyczne osiedla. Zminimalizowano ruch samochodowy w obrębie osiedla.

W ramach pierwszego etapu zrealizowano trzy budynki. W styczniu tego roku rozpoczął się drugi etap inwestycji, który docelowo obejmuje kompleks pięciu budynków mieszkalnych składających się z 84 apartamentów o powierzchni od 46 do 153 metrów kwadratowych. Budynki są dwupiętrowe i zaprojektowane tak, aby  współistnieć z zielonym otoczeniem

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 24 października w hotelu Royal Lancaster w Londynie. Wówczas dowiemy się czy Nowe Kolibki zdobędą również najwyższą punktację w Polsce i tym samym otrzymają tytuł FIVE STAR, który upoważnia do walki o miano najlepszej inwestycji w Europie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Osiedle Nowe Kolibki z nagrodą European Property Awards. To projekt Roark Studio