Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kameralne Orłowo - miejskie wille w Gdyni w przyjaznej skali

Redakcja Pressland/WG/mat. architekta

Po latach ekspansji daleko poza granicę Gdyni, inwestorzy zaczęli doceniać nieruchomości położone bliżej centrum. Ciekawe realizacje nie powstają więc już pośród pól, lecz stanowią uzupełnienie istniejącej zabudowy. Jedną z nowych inwestycji jest Kameralne Orłowo, zaprojektowane przez pracownię MANIFEST ARCHITEKTURA Andrzej Marek.

Kameralne Orłowo - widok na osiedle. Proj. MANIFEST ARCHITEKTURA Andrzej Marek.
Kameralne Orłowo - widok na osiedle. Proj. MANIFEST ARCHITEKTURA Andrzej Marek.
Wiz. Pniewski Architekci

Pracownia MANIFEST ARCHITEKTURA Andrzej Marek została poproszona o przygotowanie projektu dwóch budynków w Gdyni Orłowie, które swoją architekturą wpiszą się w klimat i formę zabudowy tej nadmorskiej dzielnicy. Efektem koncepcji projektowej jest inwestycja Kameralne Orłowo - dwie miejskie wille otoczone zielenią. Oferują one cztery przestronne i niezależne apartamenty o powierzchniach odpowiednio: 76 i 118 m2 oraz 85 i 126 m2. Apartamenty zlokalizowane na kondygnacjach 0 posiadają prywatne ogrody, natomiast dwukondygnacyjne apartamenty zlokalizowane na kondygnacjach + 1 i +2 wyposażone są w przestronne tarasy.

Kameralne Orłowo - widok x lotu ptaka. Proj. MANIFEST ARCHITEKTURA Andrzej Marek.
Kameralne Orłowo - widok z lotu ptaka. Proj. MANIFEST ARCHITEKTURA Andrzej Marek.
Wiz. Pniewski Architekci

Zgodnie z filozofią pracowni projektowej wyrażonej hasłem „less but better”, założeniem projektu było połączenie minimalizmu z jak najwyższej klasy przestrzenią i materiałami. Priorytetem działań było stworzenie możliwie najlepszej jakości miejsca do życia - zarówno w budynkach, jak i w ich otoczeniu. Wielkopowierzchniowe przeszklenia zacierają granicę pomiędzy wnętrzem a ogrodem i tarasami, dając wrażenie nieograniczonej przestrzeni i oddechu. Bardzo wysokie pomieszczenia (3m) nawiązują do luksusu przedwojennych kamienic. Obszerne ogrody i tarasy – umożliwiają odpoczynek na świeżym powietrzu bez konieczności opuszczania miasta. Powściągliwe i ponadczasowe kubistyczne budynki nawiązują do form klasycznego modernizmu. Zadbano też o jak najstaranniejsze wykończenie i detale willi. Wspomniane wyżej tarasy pokryte zostały naturalną deską w kolorze modrzewia syberyjskiego. Dodatkowe elementy drewniane umiejscowione na elewacjach i ogrodzeniu, zapewniają inwestycji spójność i harmonię z charakterem dzielnicy.

Kameralne Orłowo - salon z aneksem. Proj. MANIFEST ARCHITEKTURA Andrzej Marek.
Kameralne Orłowo - salon z aneksem. Proj. MANIFEST ARCHITEKTURA Andrzej Marek.
Wiz. Pniewski Architekci

Warto zwrócić uwagę na zagospodarowanie terenów zielonych – oprócz ogrodów prywatnych zaaranżowana została ogólnodostępna strefa, która stanowi wygodne miejsce dla spotkań w większym gronie. Celem projektantów i inwestora było zapewnienie jak największej ilości zieleni na terenie działki.

----

Autor projektu: arch. Andrzej Marek, MANIFEST ARCHITEKTURA Andrzej Marek
Wizualizacje: Pniewski Architekci

    Więcej o:

Skomentuj:

Kameralne Orłowo - miejskie wille w Gdyni w przyjaznej skali