Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Osiedle Vialo w Gdańsku od Roark Studio

Redakcja Pressland/WG

Vialo to nowe osiedle w Gdańsku Aniołkach. Architekci z pracowni Roark Studio zaprojektowali estetyczną, spokojną i pełną zieleni przestrzeń. Dopełnieniem jest oryginalny mural Ideamo.

Osiedle Vialo w Gdańsku. Proj. Roark Studi
Osiedle Vialo w Gdańsku. Proj. Roark Studio
Wiz. mat. prasowe

Osiedle Vialo, to nowa inwestycja zlokalizowana u zbiegu ul. Kopernika i ul. Wroniej w Gdańsku Aniołkach.  Cały kompleks, o powierzchni 2600 m kw., zaprojektowany został przez architektów z pracowni Roark Studio.  Vialo to trzy niskie budynki - w każdym znajdzie się od 12 do 16 mieszkań. Bardzo ważną rolę odgrywa tu kompleksowo zaplanowana zieleń z drzewami owocowymi, altankami i strefami relaksu.

Osiedle Vialo w Gdańsku. Proj. Roark Studio
Osiedle Vialo w Gdańsku. Proj. Roark Studio
Wiz. mat. prasowe

Interesują nas potrzeby ludzi, bo projektowanie jest spełnianiem potrzeb. Zawsze szukamy rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych, które sprzyjają zdrowiu mieszkańców: fizycznemu, mentalnemu oraz społecznemu. Przekłada się to na kameralne wnętrza urbanistyczne, spokojną architekturę, dużo zieleni i miejsca, w których mieszkańcy mają okazję wspólnie spędzać czas – dzięki temu tworzą się małe społeczności. Nasze pragnienie projektowania zdrowych osiedli połączyliśmy z zamiłowaniem inwestora do duńskiego designu – posłużyła nam do tego filozofia skupiająca się na dobrym, spokojnym życiu.

- mówi Jakub Bladowski, Prezes Zarządu Roark Studio.

Inwestor - TPS Reapolis, chciał stworzyć spokojne osiedle, zgodne z filozofią hygge. Architekci postawili na spokojną kolorystykę, dobrze współgrającą z okoliczną zielenią - beżowy tynk, płytki elewacyjne, żaluzje w kolorze drewna oraz blachę dachowa nawiązująca do okolicznej zabudowy.

Osiedle Vialo w Gdańsku. Proj. Roark Studi
Osiedle Vialo w Gdańsku. Proj. Roark Studio
Wiz. mat. prasowe

Na terenie osiedla powstał mural stworzony przez artystów ze studia Ideamo. Wykorzystali owalne, pękate linie budujące spokojny krajobraz pełen kolorowych drzew i łagodnych pagórków o sielankowym charakterze.

Chcieliśmy dobrać kolorystykę przyjazną dla oka, kojarzoną z ciepłem, ziemią, naturą, ale też z codziennymi przyjemnościami w duńskim stylu – brązy, rudości, ciemniejsze akcenty przywodzące na myśl pyszne cynamonowe ciasto i jesienne liście, czy żółcienie kojącego, przedpołudniowego słońca. Celowo wykorzystaliśmy zieleń na zasadzie dodatku, by mieszkańcy mogli skupić się na pięknej, pełnej zielonej roślinności i drzew przestrzeni wokół muralu

– mówi Łukasz Bieniek z Ideamo.

Niebawem na ścianie od strony wjazdu do garażu pojawi się drugi, nieco mniejszy mural. Kompleks Vialo zostanie ostatecznie oddany do użytku jeszcze tego lata.

Mural na osiedlu Vialo w Gdańsku autorstwa Ideamo.
Mural na osiedlu Vialo w Gdańsku autorstwa Ideamo.
Fot. mat. prasowe
    Więcej o:

Skomentuj:

Osiedle Vialo w Gdańsku od Roark Studio